Skifařka Knapková hladce postoupila do finále MS

Česká skifařka Miroslava Knapková s přehledem postoupila do finále mistrovství světa na slovinském jezeru Bled. Zároveň si česká závodnice zajistila postup na olympijské hry do Londýna. Mužská čtyřka bez kormidelníka naopak skončila až na šestém místě a o účast na olympiádě se bude muset poprat ve finále B.

Skifařka Mirka Knapková

Skifařka Mirka Knapková | Zdroj: ČTK

Trojnásobná medailistka z MS dnes na Bledu předvedla skvělou formu a také potvrdila to, co říkala už před startem světového šampionátu – že jí nová loď skvěle sedí. Svou jízdu vyhrála se čtyřvteřinovým náskokem na druhou Emmu Twiggovou z Nového Zélandu.

Knapková byla v cíli ve výrazně lepším čase než Číňanka Čang Siou-jün, která vyhrála předchozí semifinálovou jízdu, a výrazně tak přiživila naděje na zisk cenného kovu.

V dnešním programu mistrovství světa se v semifinále představila také česká čtyřka bez kormidelníka, která ale obsadila poslední šesté místo a o účast na olympiádě musí bojovat až v nedělním B-finále.

Největší pozornost českých fanoušků se ale dnes upírá k Ondřeji Synkovi, který se ve finále, jež startuje po třinácté hodině, pokusí obhájit titul mistra světa. V bojích o medaile se představí také dvojskif sester Jitky a Lenky Antošových.

Odpoledne uzavře své účinkování na MS v C-finále párová čtyřka a v D-finále dvojskif lehkých vah Daniela Nacházelová, Denisa Čvančarová.