Skifařka Knapková je mistryní světa!

Po stříbru Ondřeje Synka získala česká veslařská výprava na mistrovství světa ve slovinském Bledu i nejcennější kov. Závod skifařek vyhrála Mirka Knapková.

Skifařka Mirka Knapková

Skifařka Mirka Knapková | Zdroj: ČTK

Organizátoři šampionátu kvůli nepříznivé předpovědi počasí, podle které měl po poledni foukat silný vítr, posunuli celý nedělní finálový blok o hodinu a půl dopředu, závod skifařek se tak jel už ve tři čtvrtě na dvanáct.

Mirka Knapková, která v semifinále dosáhla nejlepšího času, začala boj o medaile pomaleji. Po pěti stech metrech byla totiž na posledním šestém místě, postupně ale zrychlovala. Na kilometru se posunula na čtvrtou příčku a v závěru předvedla drtivý finiš. V cíli byla česká skifařka o dvě sekundy dříve než Běloruska Jekatěrina Karstenová.

00:00 / 00:00

Závěr zlatého závodu skifařky Mirky Knapkové na MS emotivně prožíval i reportér Štěpán Pokorný.mp3

Ziskem zlaté medaile dokázala Knapková navázat na loňský triumf Ondřeje Synka, který tentokrát vybojoval ‘pouze‘ stříbro. Triumf třicetileté závodnice je tak historicky druhým vítězstvím českého veslaře na mistrovství světa v olympijské disciplíně. Celkově má už Knapková ze světových šampionátů čtyři medaile. V letech 2005 a 2006 byla stříbrná, v roce 2009 bronzová.

Mistrovství světa ve veslování na jezeře Bled - Slovinsko:

Ženy:
Skif: 1. Knapková (ČR) 7:26,64, 2. Karstenová (Běl.) 7:28,68, 3. E. Twiggová (N. Zél.) 7:30,68
Dvojskif lehkých vah: 1. Jazidziduová, Tsiavuová (Řec.) 6:59,80, 2. Jennerichová, Obeeová (Kan.) 7:03,46, 3. Goodsellová, Hoskingová (Brit.) 7:04,33

Muži:
Dvojskif lehkých vah: 1. Purchase, Hunter (Brit.) 6:18,67, 2. Uru, Taylor (N. Zél.) 6:19,01, 3. Bertini, Luini (It.) 6:21,33
Čtyřka bez korm.: 1. Británie (Langridge, Egington, James, Gregory) 6:11,55, 2. Řecko 6:13,57, 3. Austrálie 6:14,81, ... B-finále: 1. Kanada 5:58,55, ...6. ČR (Horváth, Bruncvík, Doleček, Gruber) 6:02,62
Párová čtyřka lehkých vah: 1. Itálie (Rigon, Gilardoni, Sancassani, Basalini) 6:00,95, 2. Německo 6:01,08, 3. Dánsko 6:02,81
Osma lehkých vah: 1. Austrálie (Bertrand, Brown, Tunevitsch, Gibson, Foot, Chisholm, Baker, Purcell, korm. Webster) 5:44,57, 2. Itálie 5:44,73, 3. Dánsko 5:46,75

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít