Skifařka Knapková je v semifinále MS na Bledu

Česká skifařka Mirka Knapková postoupila na mistrovství světa, které hostí slovinské jezero Bled, do semifinále. V úvodní rozjížďce skončila totiž druhá, což k postupu stačilo. Ondřej Synek svou jízdu vyhrál a je ve čtvrtfinále. Ostatní české posádky jdou do oprav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skifaři Mirka Knapková a Ondřej Synek | Zdroj: ČTK

Knapková narazila hned v úvodu na svou největší rivalku Jekatěrinu Karstenovou-Chodotovičovou z Běloruska, a v rozjížďce s ní prohrála o více než dvě sekundy.

V ženském skifu se jely jen čtyři rozjížďky a postupovalo se do semifinále, muži ale měli rozjížděk na programu šest, a šlo tak o postup „jen“ do čtvrtfinále, což vítěz Světového poháru a světový šampion Ondřej Synek s přehledem zvládl.

Na třetím místě skončil dvojskif sester Antošových, párová čtyřka Andrle, Ouředníček, Basl a Buzrla, a také čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Vraštil, Kopáč, Jan Vetešník a Ondřej Vetešník. Čekají je opravy.

Dvojskif David Jirka, Petr Vitásek a osma ve složení Matyáš Klang, Petr Melichar, Jakub Koloc, Jakub Podrazil, Jan Pilc, David Szabó, Kornel Altman, Jiří Srna, kormidelník Martin Šuma byli čtvrtí a dvojka bez kormidelníka Jakub Houska, Jakub Makovička pátá. Také oni musejí do oprav.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme