Skifařka Knapková: Kdo se nejlépe připravil, se pozná až ve finále

Olympijský kanál Eton Dorney zatím českým skifařům svědčí. O medaile na něm bude bojovat nejen zítra Ondřej Synek, ale i v sobotu Miroslava Knapková. Brněnská rodačka totiž dnes poblíž Londýna zvládla na výbornou i svoji semifinálovou jízdu, tedy tu, kterou ona sama považuje za vůbec nejtěžší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skifařka Mirka Knapková | Zdroj: ČTK

Před závodem jste byla hodně opatrná. Říkala jste, že pravá zkouška formy přijde až v semifinále. Vy jste v něm ale opět obstála na výbornou …

Jsem za to samozřejmě ráda. Semifinále bývá hodně těžké, všechny soupeřky chtějí postoupit do finále, ale postupují pouze tři závodnice.

Závod vypadala z vaší strany hodně kontrolovaný a vlastně od poloviny jste hladce vedla …

Přehrát

00:00 / 00:00

S Miroslavou Knapkovou si po úspěšném semifinále na OH povídal reportér Radiožurnálu Michal Jurman

Jsem ráda, že jsem vedla, ale beru to tak, že finále se jede až za dva dny a tam se teprve rozhodne, která z nás se nejlépe připravila.

Ve čtvrtfinále foukal vítr proti vám a dnes do strany. Jak je těžké se vypořádat s podmínkami na kanálu?

Myslím si, že na londýnské počasí je tohle ještě ideál. Není to žádný extrém, takže to celkem jde a je to v pohodě. Připravovala jsem se v Praze, kde léto bylo hodně větrné, takže jsem měla možnost se připravovat v takových nepříjemných podmínkách. Jsem ráda, že jsem zkušenosti využila.

Vaše semifinálová jízda byla nabitá favoritkami. Co vám řekla o formě těch největších Bělorusce Karstenové a Australance Crowové?

Možná šetřily síly, protož třeba Australanka bude zítra bojovat o medaile se svou parťačkou a Běloruska taky asi nejela naplno, protože má nějaké zdravotní problémy.

Jak jste na to vy se zdravím a únavou?

Zatím vše probíhá celkem slušně, takže únava by neměla ovlivňovat můj výkon. Doufám, že to všechno takhle vydrží a já budu pokračovat v této vítězné sérii až do konce.

Štěpán Pokorný, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme