Skifařka Knapková se na olympijskou medaili nesoustředí

Tak jako se fanoušci fotbalové Sparty posmívají slávistům, že jsou věčně druzí, mohla něco podobného slýchávat i Mirka Knapková. Česká skifařka totiž dlouho vozila z nejdůležitějších závodů sezony právě stříbrné medaile.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skifařka Mirka Knapková | Zdroj: ČTK

Platilo to třeba o mistrovstvích světa 2005 a 2006, druhá byla dvakrát i na šampionátech evropských. V roce 2008 se sice stala mistryní Evropy, jenže to všechny veslaře zajímala hlavně olympiáda a na té skončila Miroslava Knapková pátá.

Průlom nastal až loni, kdy evropské zlato zopakovala, ale především získala titul světový. Tím si na sebe ovšem před letošními olympijskými hrami tak trochu upletla bič.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mirka Knapková patří k favoritkám na zisk olympijské medaile

"Jsem ráda, že jsem mistrovství světa vyhrála, to se nemusí některým sportovcům podařit za celou kariéru. A to, že to vyšlo zrovna rok před olympiádou, se snažím brát pozitivně. Říkám si, že aspoň budu mistryně světa dva roky, protože letos mistrovství světa nemáme," usmívá se nejlepší česká veslařka posledních let, která je jednou z hlavních medailových adeptek české olympijské výpravy pro Londýn.

"Snažím se nesoustředit na tu medaili, spíš se snažím, abych byla stoprocentně připravená. Tu medaili chtějí všichni, uvidíme, jak na tom budu, jak to tam bude probíhat. Nejvíc mi o medaili říkají asi novináři, od kamarádů to moc neslyším, ti mě spíš podporují, abych dobře natrénovala a zajela co nejlíp," říká Mirka Knapková.

Tak doufejme, že v Londýně bude na místě medaili v souvislosti s Miroslavou Knapkovou vyslovit.

Alena Benešová, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme