Skifařka Mirka Knapková bude poprvé od MS závodit. Na osmiveslici a s muži

Čeští veslaři už měli mít v této době za sebou asi nejtradičnější domácí závod - Pražské primátorky. Jenže jubilejní 100. ročník se musel kvůli povodním odložit. Místo původního termínu na začátku června, se pojede až teď od pátku do neděle. Elitní skifařka Mirka Knapková si vyzkouší na Vltavě i jízdu v netradiční posádce. Nasedne totiž osmiveslice Univerzity Karlovy, navíc s muži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skifařka Mirka Knapková | Zdroj: ČTK

"Jsem zvědavá. Bude to pro mě skok. Skif je nejpomalejší disciplína, osma je nejrychlejší, navíc s chlapy to bude ještě rychlejší. Ale těším se," říká Mirka Knapková.

Od bronzového finále na světovém šampionátu, které se jelo 1. září, ale netrénovala a byla na dovolené. Další hvězdný skifař Ondřej Synek si ovšem nemyslí, že by členům univerzitní posádky nestačila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Pražských primátorkách se Mirka Knapková představí na osmiveslici s muži

"Podle mě to trochu přeceňuje. Moc těžké to pro ni nebude, protože ty chlapy, se kterými pojede, by víceméně všechny na skifu porazila. Myslím si, že bát se toho nemusí," říká čerstvý mistr světa.

Sama olympijská vítězka z Londýna si není jistá, že by dokázala své budoucí spoluveslaře porazit, strach z toho, že se bude muset vyrovnat v lodi s tempem a sílou mužů, ale nemá. Navíc Pražské primátorky pomůžou Mirce Knapkové v přípravě na její další blížící se závod.

"V půlce října mám jet osmiveslici v Bostonu. Poskládáme ji s mými soupeřkami ze skifu. Alespoň na primátorkách trochu potrénuju a budu připravená," vysvětluje.

Osmiveslice v Bostonu je dřina

Na tradiční bostonské regatě Head of the Charles ale čeká na všechny veslaře ještě větší dřina než obvykle. Místo tradičních dvou kilometrů se jich totiž jezdí pět. A Mirka Knapková loni poznala, že to opravdu není jednoduché

"Byl to mazec. Na skifu jsem zvyklá jezdit dlouhé tratě, tempo si ale udávám sama. Na osmě ovšem holky byly hodně ambiciózní a motivované. A i když to nebyl zrovna důležitý závod, tak chtěli pro prestiž vyhrát. Pamatuju i naši taktiku. Poslední kilometry na osmě prý nejsou nic, takže se to rozjelo naplno. Říkala jsem si: Cože? Dva kilometry že nejsou nic? Tehdy jsem byla úplně mrtvá."

Pro Mirku Knapkovou to ale byl tehdy první závod po doléčení zraněného mezižeberního svalu, tedy zdravotního problému, se kterým dokázala dva měsíce před tím vyhrát olympijské zlato v Londýně.

Mirko Vasić, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme