Skokan do vody Michal Navrátil žádá po svazu prémie za MS, ten mu je ale odmítá vyplatit

Michal Navrátil přijel z nedávno skončeného mistrovství světa v plavání z Barcelony s vizitkou nejúspěšnějšího českého sportovce šampionátu. Čtvrtý muž závodu extrémních skoků očekával, že bude za svůj výkon odměněn Českým svazem plaveckých sportů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skokan do vody Michal Navrátil | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

"Před třemi dny jsem obdržel email, že nejsem reprezentant a že na odměnu nemám nárok. Bylo to jak za trest. Českou republiku reprezentuju několik let a najednou dostanu takovou studenou sprchu," říká Michal Navrátil.

Proč se ale nedočkal požadované odměny a dalších benefitů, vysvětluje sekretář Českého svazu plaveckých sportů Jan Novotný

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhořel se spor mezi Michalem Navrátilem a Českým svazem plaveckých sportů

"Bylo to mírné nedorozumění. Nevím, jestli z jeho, nebo z které strany. On odmítnul podepsat reprezentační smlouvu."

Michal Navrátil ale tvrdí, že před odletem do Barcelony navštívil právě Jana Novotného a chtěl si od něj nechat vysvětlit, co přesně má před startem mistrovství světa udělat, aby vše na šampionátu proběhlo v pořádku

"Poté, co mi to sekretář vysvětlil, jsem se zeptal, jestli mám něco podepsat. Rád jsem chtěl reprezentovat. On mi říkal, že nic podepisovat nemusím. Chtěl ode mě akorát fotku a adresu. Vůbec jsem netušil, že z kanceláře musím odejít s tím, že je to podepsané."

Na inkriminovanou schůzku si pamatuje i Jan Novotný, její průběh si ale pamatuje jinak

"To se týkalo akreditace. On smlouvu nemusí mít podepsanou, ale pak se nemůže domáhat toho, co je v ní uvedeno. On jí tehdy nechtěl podepsat. A pokud není podepsaný, tak se nemůže domáhat toho, co náleží řádně registrovaným."

Skokan do vody Michal Navrátil na MS v Barceloně | Foto: Reuters

Tady je nutno podotknout, že Michal Navrátil opravdu není registrován jako člen Českého svazu plaveckých sportů a logicky tak nemá ani podepsanou reprezentační smlouvu.

Dlouhá léta totiž závodil pouze na komerčních závodech extrémních skokanů a k tomu vůbec registraci nepotřeboval, vše si financoval sám. Jeho start na mistrovství světa zaplatila, stejně jako u všech extrémních skokanů, Světová plavecká federace, která také vyplatila Navrátilovi bonus za čtvrté místo.

Od české ale nedostane nic a pokud se obě znesvářené strany nedohodnou, může se stát, že na příštím šampionátu bude Navrátil reprezentovat jinou zemi.

"Na co českou vlajku? Všechno si sám platím a když mám výjimečně dostat nějakou odměnu, tak se takhle zachovají. Tady snad chtějí, aby lidi, co něčeho dosáhli, skončili. Nemám vůbec vůli reprezentovat Českou republiku," říká Michal Navrátil.

Petr Kadeřábek, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme