Skokan Morgenstern je po pádu v Kulmu v nemocnici, jeho stav je vážný

Skokan na lyžích Thomas Morgenstern je ve velmi vážném, ale stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života na klinice v Salzburku. Skončil tam po ošklivě vypadajícím pádu v tréninku na Světový pohár v letech v Kulmu. Má vážné zranění hlavy a pohmožděné plíce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Thomase Morgensterna odnášejí záchranáři | Zdroj: ČTK

Podle ošetřujícího lékaře je zlatý olympijský medailista z velkého můstku v Turíně při vědomí a komunikuje. Na klinice ovšem zůstává na pozorování.

Pro Morgensterna to byl už druhý těžký pád za poslední měsíc, protože podobný pád se mu přihodil už v Titisee. Vyvázl nicméně jen s naraženinami a zlomeným prstem na ruce. S dlahou pak absolvoval Turné čtyř můstků a vybojoval druhé místo.

Mnohonásobný mistr světa dnes ztratil kontrolu nad lyžemi hned po odrazu, ve vzduchu se přetočil a dopadl na záda a hlavu. Po pádu na chvíli ztratil vědomí, ještě před převozem do nemocnice se ale probral a pohyboval končetinami. Něco podobného, ale až na dopadu, potkalo před třemi lety v Harrachově Romana Koudelku (více čtěte zde). Jeho zdravotní problémy se ale pořádně projevily až v této sezoně (více zde).

Morgenstern je dvojnásobným celkovým vítězem Světového poháru, ve sbírce má i jedenáct zlatých medailí z MS ve skocích i letech, z toho většinu ze soutěží družstev.

Češi potvrdili leteckou formu

Kvalifikace na hlavní závod v letech na lyžích tak v Kulmu začala s lehkým zpožděním. Čechům se ale pak na mamutím můstku dařilo, protože jich postoupilo hned pět. Nejlépe si dnes vedl Antonín Hájek, který obsadil výkonem 186 metrů třetí místo za Slovinci Robertem Kranjecem a Jurijem Tepešem. Neuspěl jen Borek Sedlák.

V sobotu se vedle Hájka představí i Jan Matura (v kvalifikaci 10.), Lukáš Hlava (13.), Čestmír Kožíšek (16.) a Jakub Janda (22.).

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme