Skončil 180 kilometrů dlouhý vodácký maraton Budějovice Praha

30. ročník vodáckého maratónu z Českých Budějovic do Prahy skončilí. Trénovaní vytrvalci i amatéři mají za sebou na 180 kilometrů pádlování. Cíl byl v loděnici AC Sparta Praha v Braníku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodáci si zkoušeli vjezd do hlavního proudu řeky | Foto: Pavel Pavlas

Letošní ročník charakterizovalo velmi horké počasí. Na jednu stranu byli účastníci maratonu rádi, že bylo slunečné počasí, na druhou ale bylo tepla opravdu někdy až moc.

„Kromě počasí, které se tedy vydařilo až moc, máme velkou radost z toho, že se letošního ročníku zúčastnil dvojnásobný počet zahraničních účastníků,“ říká organizátor závodu Michal Odvárko.

V první etapě maratonu je celkem pět jezových přenášek , ve druhé jsou dvě přehrady Orlík a Kamík a ve třetí etapě jsou přenášky tři, takže na trati bylo dohromady 10 „překážek“.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vodáci absolvovali 180 kilometrů v sedě a na kolenou v obrovském horku

„Nejtěžší je ve všech těch lodích, ať už to jsou kajaky nebo kanoe, sedět. Partie, na kterých se sedí nebo klečí trpí nejvíce, to je na těch 180 kilometrech to nejtěžší,“ popisuje Odvárko.

Eva Rajlichová, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme