Skvělý úspěch střelkyně Sýkorové, na OH vybojovala bronz

Českým sportovcům se dnes na olympiádě v Londýně daří skvěle. Další medaili do české sbírky přidala střelkyně Adéla Sýkorová, která vybojovala bronz v malorážce. Mezi nejlepších osm střelkyň se probojovala ze čtvrtého místa po kvalifikaci se ztrátou jediného bodu na bronzovou pozici, finále jí pak vyšlo výborně. Kateřina Emmons skončila po kolapsu v poslední, třetí části kvalifikace až dvaatřicátá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Czech Republic's Adéla Sýkorová competes on the Women's 50m rifle 3 positions qualification at the Royal Artillery Barracks during the London 2012 Olympic Games | Zdroj: Reuters

Adélu Sýkorovou posunul do finále zejména výborný výkon v prostřední položce, která se střílí vestoje a ve které si připsala 196 bodů. Vyšla jí i závěrečná střelba vkleče a s celkovým nástřelem 584 bodů proklouzla do finálové osmičky jako čtvrtá.

Kateřina Emmons kvalifikaci zahájila výborně, v první položce vleže minula jen dvě desítky, poté přidala dalších 193 bodů. Selhala ale při poslední položce vkleče, kde nastřílela jen 185 bodů a propadla se až na dvaatřicátou pozici. Obhajoba stříbra z Pekingu tak zůstala hodně vzdálená.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kateřina Emmons končí s malorážkou, postrádá lepší výsledky i čas na trénink

„S malorážkou končím definitivně, nemám na to čas, už teď to bylo ze všech sil. Tréninků vkleče bylo sice hodně, nejvíc z těch poloh, ale výsledky tam stejně nejsou. Chybí mi to, co by mi dodávalo důvěru. To, co mohlo udělat těch deset bodů a to tam nebylo. Pokud budu pokračovat, tak jen se vzduchovkou,“ naznačila Emmons svoje další kroky.

Vedoucí pozici z kvalifikace udržela i ve finále Američanka Jammie Lynn Grayová, která už v kvalifikačním kole nastřílela 592 bodů, a o dva body tak vylepšila olympijský rekord. Stříbro brala Ivana Maksimovičová ze Srbska.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme