Slavnostní galavečer boxu v Poděbradech oživí paraboxerská exhibice vozíčkářů

Poděbradská sportovní hala ožije v neděli od 18 hodin tvrdými souboji. Galavečer boxu zpestří svou účastí řada zajímavých hostů. Mezi nimi i čeští reprezentanti ve sledge hokeji. A rozhodně nebudou jen v roli diváků.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští sledge hokejisté jsou průkopníky paraboxu v České republice

Čeští sledge hokejisté jsou průkopníky paraboxu v České republice | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Bude už čtvrtý ročník boxerského galavečera. Tentokrát chystáme dva exhibiční zápasy paraboxu, to znamená boxu vozíčkářů. Snažíme se lidem ukázat, že i hendikepovaní mohou boxovat. Navíc dorazí Daniel Landa, který se stal viceprezidentem české paraboxerské asociace,“ uvedl trenér a jeden z hlavních organizátorů celé akce Daniel Vencl.

V předchozích ročnících ozdobili galavečer například olympijský vítěz Rudolf Kraj nebo profesionální mistr světa Lukáš Konečný. Pozornost však bude upřena také na trojlístek českých reprezentantů ve sledge hokeji. Společně si v Poděbradech zatrénovali.

Přehrát

00:00 / 00:00

Boxeři na vozíčku předvedou své umění na slavnostním galavečeru boxu v Poděbradech

„Trénink byl náročný. Po rozcvičce jsme trénovali technické údery pod dohledem trenéra, boj naprázdno proti zrcadlu, sparing a na závěr cvičení na fyzičku,“ popsal skoro dvouhodinovou přípravu Jan Matoušek.

Navíc dodal, že sledge hokej a parabox mají mnoho společného.

„Když děláte obojí naplno a natvrdo, tak v tom není rozdíl. Když to člověk dělá dobře, tak je z každého tréninku zničený.“

Zničený byl i Zdeněk Krupička. Po tréninku s kapitánem sledge hokejové reprezentace Zdeňkem Šafránkem.

„Já jsem čekal, že to bude takové jemnější, ale je vidět, že Šafi je nabuzený na zápas. Ale jsem rád, vím teď, na co si dávat pozor a jak se krýt. To vše člověk zjistí až při samotném souboji,“ těšilo Krupičku.

Slavnostní galavečer boxu v Poděbradech oživí paraboxerská exhibice vozíčkářů | Foto: Pavel Petr

„Nejsme k sobě vyloženě připoutaní, stojíme předními kolečky u sebe. Za každým borcem na vozíku stojí další člověk, který ho drží, aby se nepřevrátil dozadu a neujížděl od druhého boxera. Prostě stojíme u sebe a mlátíme se, dokud neskončí kolo,“ konstatoval paraboxer Zdeněk Šafránek.

Boj jen tak na oko to prý rozhodně nebude. Příznivci boxu se tak opravdu mají na co těšit.

„Tam se člověk nešetří, není na to čas. Jakmile si chvíli odpočinete, hned dostáváme rány. Vždy jste na dosah ruky. Minutu a půl prostě jedete naplno,“ dodal Šafránek.

Pavel Petr, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme