Slavný Valentino Rossi opouští Yamahu, míří do Ducati

Diváci už dávno opustili ochozy Masarykova okruhu, ale v jeho zákulisí to včera stále vřelo. Kdy bude oficiálně oznámeno to, co už si špitají vrabci na střeše? Tedy odchod devítinásobného mistra světa Valentina Rossiho od Yamahy k Ducati? Stalo se tak večer, ovšem pro nezasvěceného to byla téměř detektivní práce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Valentino Rossi (Fiat Yamaha Team) při Grand Prix České republiky | Foto: Tomáš Adamec

Když kolem čtvrté odpoledne začala v tiskovém středisku mladá dáma v červených barvách Ducati oslovovat vybrané novináře, zaslechli jsme jen seventín a rossi, Takže když se před pátou začnou někteří novináři vytrácet, vydám se po jejich stopě a hle, jsme u kamionu stáje Yamaha, odkud skutečně v pět vyleze vysmátý Valentino Rossi a promluví italsky.

Touto řečí bohužel nevládnu, jen z posunků chápu, že ptát se na Ducati je ještě příliš brzy. A opravdu, zhruba za půl hodiny se v tiskovém středisku začne roznášet prohlášení Yamahy o ukončení spolupráce s Rossim.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slavný Valentino Rossi opouští Yamahu, míří do Ducati

Hodinu to vypadá, že devítinásobný mistr světa je bez práce, ale pak naštěstí přichází další hosteska a rozdává prohlášení Ducati, že s Rossim podepsala dvouletý kontrakt. Díky osvědčenému stopování kolegů se dostávám do motorhome Ducati, kde ale nemám šanci nic natočit.

A tak si alespoň překládám ručně psané Rossiho prohlášení k rozchodu po sedmi letech. Doslova píše - každá láska musí jednou skončit a nikdy nezapomenu, že když jsem svou motorku Yamaha poprvé spatřil, podívala se mi do očí a řekla I love You. Tak se loučí Ital!

Eva Kézrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme