Sluková s Kolocovou si na úvod MS dobře zatrénovaly, Bonnerová s Hermannovou prohrály

Jednoznačným vítězstvím vstoupily beachvolejbalistky Kolocová se Slukovou do mistrovství světa. V nizozemském Rotterdamu deklasovaly Maročanky Ettayfiovou a Siadovou ve dvou setech 21:8 a 21:2. Naopak Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou první zápas prohrály, ve skupině D podlehly venezuelské dvojici Olaya, Nori 16:21 a 14:21.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kristýna Kolocová a Markéta Sluková při tréninku na mistrovství světa v Nizozemsku | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

Tak jednoduchý zápas ještě Kolocová se Slukovou na mistrovství světa neodehrály.

„To určitě ne. Hrály jsme na dvou mistrovstvích světa a ani jednou jsme neměly takovou pozici, aby nám vylosovaly do skupiny nějakou takovou zemi,“ potvrdila Markéta Sluková.

„Bylo vidět, že pro soupeřky to byl první turnaj a moc toho nenahrály. Z jejich strany byla asi velká nervozita a prostě to není tým světových kvalit. Dostaly se na šampionát přes Afriku a tomu odpovídá výsledek,“ dodala ke vstupu do turnaje Sluková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pro nás to byl ideální trénink v tom smyslu, že jsme si osahalvy centrální kurt, řekla po úvodním jednoduchém zápase na MS v beachvolejbalu Kristýna Kolocová

Spolu s ní vystoupila poprvé na centrální kurt v Rotterdamu i Kristýna Kolocová a lehký soupeř jim určitě usnadnil přivykání na nové prostředí.

„Jsme rády, že jsme si kurt mohly osahat tímto stylem, že jsme mohly odehrát zápas, který byl důležitý, ale nebyl úplně až tak těžký. Pro nás to byl ideální trénink v tom smyslu, že jsme si zahrály ve zdejších podmínkách. Je dobře, že jsme nehrály hned nějaký důležitý zápas,“ pochvalovala si Kristýna Kolocová.

Na druhou stranu, je vůbec dobře, že takové páry na mistrovství světa vůbec startují?

„Je to otázka k zamyšlení. Na jednu stranu je to mistrovství světa a měly by tady startovat týmy opravdu z celého světa. Proto se snaží do turnaje zahrnout co nejvíce zemí. Na druhou stranu ta kvalita tam potom není, navíc na úkor těchto hráček se sem nedostaly holky, které jsou na 26., 27. místě v žebříčku a kvalitu mají daleko větší,“ vrátila se ke kvalitě soupeřek Kristýna Kolocová.

„Určitě by mistrovství světa nemělo být pro hráčky jejich prvním turnajem. Měla by to být odměna za nějakou práci. Tady to je tým, který nikdy na světové tour nehrál. Na druhou stranu chtějí to mít jako olympiádu, to znamená co nejvíc národností. A my s tím nic nenaděláme,“ dodala Kolocová.


To Bonnerové s Hermanovou se nedařilo už od začátku utkání. Rychle prohrávaly 3:8 a první set už nezachránily. Venezuelské hráčky dokázaly využít chyb favorizovaných protivnic i v druhé sadě, kterou nakonec vyhrály ještě vyšším rozdílem sedmi bodů.

„Na hřišti jsem nás vůbec nepoznávala, nepředvedly jsme, co umíme. Hodně jsme chtěly, snažily jsme se až do konce, ale prostě to nefungovalo. Nevím, co jiného na to říct, řekla po nečekané porážce Barbora Hermannová.

K dalším duelům na šampionátu nastoupí oba české páry v neděli. Kolocová se Slukovou změří síly s Kanaďankami Broderovou, Valjasovou a Bonnerová s Hermannovou narazí na další jihoamerický pár Gómezová, Nietová z Uruguaye.


Mistrovství světa v plážovém volejbalu v Nizozemsku:
Ženy:
Skupina D: Olaya, Nori (Venez.) - Bonnerová, Hermannová (ČR) 2:0 (16, 14).
Skupina E: Kolocová, Sluková (ČR) - Attajfíová, Sijádová (Mar.) 2:0 (8, 2).

Petr Kadeřábek, Vojtěch Bureš, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme