Sluková se poprvé od rozchodu s Kolocovou představí na domácí půdě

Beachvolejbalistka Markéta Sluková se poprvé od svého rozchodu s Kristýnou Kolocovou představí na domácím turnaji. Společně s Barborou Hermannovou nastoupí o víkendu na halovém mistrovství střední Evropy v Pelhřimově a nově vytvořená dvojice má obrovskou chuť uspět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markétu Slukovou a Barboru Hermannovou čeká jejich první společný turnaj na domácí půdě | Foto: Jan Kodet

Markéta Sluková s Barborou Hermannovou budou chtít v Pelhřimově navázat na říjnový titul z turecké Antalye, kde získaly první společný triumf na Světovém okruhu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slukovou a Hermannovou čeká v Pelhřimově turnaj v rámci středoevropského šampionátu

Na domácí půdě budou v konkurenci párů z Rakouska, Maďarska a Slovenska plnit roli favoritek. To by jim ale nemělo svazovat ruce.

„Pro nás jedinečná šance si zahrát doma. Je sice pravda, že když člověk hraje v roli favorita, tak je to vždy náročnější. Obě dvě však máme zkušenosti s hraním v Česku v pozici favoritek, takže to pro nás není nic nového,“ uvedla Markéta Sluková.

První zápas čeká nejlepší český pár současnosti až v sobotu a tak mají dost času srovnat se s časovým posunem. Před několika hodinami se totiž vrátily z více než třítýdenního prvního společného soustředění ve Spojených státech.

„V Arkansasu, na krásném mírumilovném místě, speciálně pro nás postavili mezi ohradami s koňmi a slepicemi beachvolejbalový kurt, na kterém jsme mohly trénovat,“ pochvalovala si podmínky v USA Barbora Hermannová.

Na turnaji v Pelhřimově se však české hráčky budou muset vyrovnat s odlišnými podmínkami, když je čekají zápasy v hale.

„Změna to bude veliká. Už si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy hrála turnaj v hale. Odlišnost je především v tom, že v hale nevládnou žádné vnější podmínky, jako například vítr či slunce. Je to zkrátka něco jiného, protože i balon se chová jinak,“ vysvětlila rozdíly Sluková.

„Pro nás to bude trochu nevýhoda, protože ostatní páry se na tyto podmínky již delší dobu připravují. Snad to ale to zvládneme,“ doufá česká reprezentantka, která společně se svou kolegyní věří, že si v pelhřimovském areálu Beachwell rychle zvyknou a v neděli oslaví další turnajový triumf.

Petr Kadeřábek, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme