Smrž zkusí na MS superbiků v Brně atakovat stupně vítězů

Čekání a koukání na prázdnou trať - tak to byla poněkud nepředpokládaná náplň fanoušků, ale i jezdců během včerejší kvalifikace mistrovství světa superbiků v Brně. Jak to prožívali fanoušci?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motocyklista Jakub Smrž při kvalifikaci na závod MS superbiků v Brně | Zdroj: ČTK

„Natahovali to, ale ten olej tam viditelně tekl. Měli to přerušit dřív. Byli jsme na tribune C, tam to viděli všichni. Když jsme viděli ten pád Badoviniho, říkali jsme si, hlavně aby byl v pořádku a jestli se podaří dát motorku dohromady, protože Kuba by jinak už nestartoval,“ popisoval jeden z fanoušků.

„Ta hodina čekání se dala přežít, atmosféra byla dobrá. Hlavně jsme si říkali, jestli Kuba ještě vyjede.“

Restart kvalifikace se ovšem neustále odkládal. Narozdíl od fanoušků ale Jakub Smrž už po návratu do paddocku věděl, že pád nebyl tak vážný a pro mechaniky by neměl být problém dát motorku dohromady.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fanoušci si přejí vidět Jakuba Smrže v Brně na stupních vítězů, sám jezdec je ale v prognózách opatrný

„Nevěděl jsem jen, jak dlouho to bude trvat to čištění, ale už když jsem přijel, řekl jsem jim, co si mají připravit, to je běžné. Pak jsme čekali, jak dlouho to budou čistit a kdy přivezou motorku. Naštěstí trvalo čištění dlouho a motorka byla opravená včas, ještě jsme měli dvacet minut k dobru.“

Nakonec odstartuje Jakub Smrž z desátého místa a jeho pravověrní fanoušci věří, že by se postupně mohl prodrat až ke stupňům vítězů. Vždyť třikrát už to dokázal.

„Pro Kubu by možná bylo skoro lepší, kdyby zapršelo. Doufám, že by ta bedna mohla konečně vyjít. Je to hektické, ale zasloužil by si ji,“ přemítal další fanoušek českého jezdce.

„To bych určitě chtěl, kdyby to bylo tady, byl by to trochu zázrak…,“ přál si Jakub Smrž.

Zázraky se ale dějí a třeba se ho dočkáme už dnes. První pokus bude mít Jakub Smrž dnes v pravé poledne, druhý závod startuje v 15:30.

Eva Kézrová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme