Sokolský slet skončil, starostka Moučková je z něj nadšená

Druhým programem hromadných skladeb skončil v pražském Edenu XV. všesokolský slet. Krátce po té co dozněly tóny poslední skladby, pozval k mikrofonu starostku České obce sokolské Hanu Moučkovou reportér Petr Kadeřábek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

XV. Všesokolský slet v pražském Edenu | Foto: Petr Kadeřábek

Paní starostko, když se podíváte na celý XV. všesokolský slet. Jaký je podle vás nejen z pohledu starostky, ale také z pohledu sokolky?

Celé oslavy k výročí 150 let založení naší organizace, ty začaly už v únoru. A tento slet byl vyvrcholením těchto oslav. A podle mě těžko lze ta dvě hromadná vystoupení popsat slovy, ta se musí prožít.

Když zavzpomínáte na ta vystoupení, které z nich vás více vzalo za srdce?

Upřímně, když jsem viděla secvičné, tak se mi vždy líbily skladby Věrná garda. Jde o seniory, tu někoho něco bolí, tu jednu něco píchá, orientace v prostoru už také není nejlepší, ale stejně jsou výborní. Nastoupí jako vojáci, cvičí a jsou jedni z nejukázněnějších.

Největší ovace si ale zasloužili ti úplně nejmenší ...

No jistě! To jsou další mé milované skladby, ty rodičů s dětmi. Ale ono těžko z těch všech skladeb vybírat, každá má nějaká specifika, každá je něčím krásná.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se starostkou České obce sokolské Hanou Moučkovou mluvil Petr Kadeřábek

Když jste se podívala do hlediště. Ve čtvrtek to bylo trochu slabší, ale v pátek přišlo skoro 15 tisíc diváků. Byla jste s tím spokojená?

Z toho jsem byla přímo nadšená, dnešek naprosto splnil má očekávání. Včerejší den chápu, protože se přehnal pořádný déšť a i když cvičenci nastoupili tak, jak v daných časech měli, tak chápu lidi, kteří měli vstupenky, ale nepřišli.

Sokoly počasí nezastaví. Po včerejším dešti na ně dnes praží slunce

Číst článek

Nemrzí vás trochu, že poprvé od roku 1920 nebyla na Všesokolském sletu hlava státu?

Mrzí, a nejenom mě, ale i ostatní cvičence a činovníky. Ale pan prezident se omlouval, že je na státní návštěvě v zahraničí, ale chápu, že má povinnosti.

XV. všesokolský slet skončil, co přípravy na ten XVI., tedy šestnáctý?

Ten XVI. všesokolský slet se bude konat ve velmi významném roce pro naši republiku, tedy 2018. A myslím, že Sokol nemůže zůstat stranou, stejně jako nezůstal nikdy v dějinách České republiky.

Martin Charvát, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme