Souboj Baumrtové se Závadovou na plaveckém MČR ozdobil český rekord

Úvodním dnem bylo v Praze Podolí zahájeno letní mistrovství České republiky v bazénovém plavání. Hned na úvod přitom nebyla nouze o zajímavé souboje a to samozřejmě i mezi reprezentanty, kteří už brzy odlétají do dějiště letošního mistrovství světa, čínské Šanghaje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojnásobný souboj Závadové (dráha č.5) s Baumrtovou (vpravo od ní) byl ozdobou MČR | Foto: Michal Jurman

Nejvíce vyhlíženým byl v tomto smyslu souboj dvou plavkyň, které své kvality prokazují už nějaký ten čas i na evropské scéně, tedy Barbory Závadové a chomutovské Simony Baumrtové.

Ty se střetli hned dvakrát nejdříve ve finále 200 metrů znak a následně i na stejné distanci polohovým způsobem. Ve znakařském duelu potvrdila pověst třetí nejlepší Evropanky z 50 metrové sprintu Baumrtová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Souboj Baumrtové se Závadovou na plaveckém MČR ozdobil český rekord

„Ani jsem si nemyslela, že bych jí mohla porazit. Je to její oblíbená disciplína a jde jí to,“ přistupuje skromně ke svému druhému místu na znakařské dvoustovce Závadová, ta svoji extratřídu ale následně prokázala v polohovém závodě.

V něm časem 2 minuty 14 celých 58 setin sekundy o více než sekundu vylepšila český rekord a svůj minisouboj s Baumrtovou tak srovnala na 1:1.

„My jsme s Bárou Závadovou kamarádky, ale jsme i velké soupeřky. Polohovkářka je lepší ona,“ vracela Baumrtová lichotky své reprezentační kolegyni.

Obě dvě zmíněné přitom v těchto dnech ladí především formu k blížícímu se vrcholu v podobě MS v Šanghaji, kde by chtěli zaútočit na vysněný postup do finále svých nejsilnějších disciplín.

„Uvidíme. Je to teď docela na dlouho. Budeme tam téměř tři týdny, tak uvidíme, co to s každým udělá. Máme na to dost času,takže myslím, že to každý zvládne dobře,“ přemýšlí Závadová už nad nadcházející aklimatizaci, kterou reprezentační výběr stráví před přesunem do Šanghaje v Singapuru.

Tituly do sbírky

Vrchol sezony s napětím už vyhlíží i legenda českého plavání Květoslav Svoboda, který se ale podle svých slov letos zatím s formou příliš nesetkal.

„Tady na MCR jsou důležité jen ty tři tratě 200 m, 400 m a 800 m a získat na nich další tituly do své sbírky,“ říká Svoboda, který už má ze svých plánů třetinu splněnou.

Na 400 metrů volným způsobem nedal šanci v pořadí znojemskému Čermákovi a všem dokázal, že do starého železa rozhodně ještě účastník už tří OH neopatří.

Petr Kadeřábek, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme