Souboj Česka s Kanadou slibuje hokejbalovou lahůdku

Souboj úřadujících mistrů světa s nejlepším celkem hokejbalové historie. Tak by se dal označit dnešní duel českých hokejbalistů na mistrovství světa s výběrem Kanady. Ten začne v bratislavské Hale Ondreje Nepely v 18 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejbalisté na mistrovství světa | Foto: Jan Donauschachtl

„Kanada sahá každý rok na šampionátu po těch nejvyšších metách. S ní to bude určitě daleko rychlejší a tvrdší utkání, než jaká jsme dosud odehráli,“ říká trenér České reprezentace Drahomír Kadlec o tom, že duel s Kanadou se nebude dát srovnávat s úvodním soupeřem Čechů na šampionátu Německem,které rozdrtili 7:0.

„Zápas, který nás čeká s Kanadou, bude určitě o něčem jiném. Teprve v něm se ukáže, jak jsme sem přijeli připravení. Nechci podceňovat Němce, ale utkání s nimi bylo z těch lehčích. Na duel s Kanadou se těším, nehraje se s ní každý rok. Doufám, že Kanaďany porazíme,“ věří útočník Petr Chmel, kterého čeká proti Kanadě premiéra.

Přehrát

00:00 / 00:00

Souboj Česka s Kanadou slibuje hokejbalovou podívanou

To jeho bratr Michal má s výběrem javorového listu bohatší zkušenosti. Jako jeden ze dvou hráčů současného kádru pomatuje i finálovou porážku 1:6 z roku 2003

„Bylo to moje první mistrovství světa a první konfrontace s Kanadou. Tam jsem poznal, jak neskutečný tým Kanada je. To, co její hráči dokáží udělat v rychlosti s balónkem, to umí tady v Evropě málokdo,“ vzpomíná Michal Chmel.

Celkem už Češi sehráli s Kanadou během osmi světových šampionátů devět soubojů a sedmkrát odešli poraženi. Poslední duel s pětinásobnými mistry světa je starý čtyři roky a skončil výhrou zaoceánského celku 5:0. Současnost ale může být úplně jiná.

„Podle mě je to otevřené. Z historického hlediska vyhrála sice Kanada nejvíc titulů, ale my jsme zase vyhráli poslední mistrovství světa. Uvidíme, kdo z nás je na tom lépe teď,“ uzavírá Michal Chmel.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme