Souboj kamarádek Horákové a Vítečkové nabídne ženská basketbalová liga

Jedinečné lákadlo nabízí duel pátého kola Ženské basketbalové ligy. Narazí v něm na sebe dlouholeté kamarádky a spoluhráčky z reprezentace, Eva Vítečková a Hana Horáková. Chystá se souboj pražského USK a brněnského Imosu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hana Horáková (vpravo) a Eva Vítečková | Zdroj: ČTK

V jednadvacátém století se takový pohled fanouškům ještě nenaskytl. Naposledy se hrající basketbalové legendy potkaly na palubovce 27. března 1999, kdy tehdy sedmnáctiletá Eva Vítečková zaznamenala třicet bodů v dresu Žďáru nad Sázavou.

Hana Horáková, které tehdy hrála ještě pod jménem Machová za USK, jich dala pouze osm, ale nakonec se svým týmem slavila vítězství. Po sezoně 1998/1999 zamířily obě talentované hráčky do Brna a bok po boku si připisovaly jeden úspěch za druhým.

Přehrát

00:00 / 00:00

V nejvyšší ženské basketbalové soutěži proti sobě po více než třinácti letech nastoupí Horáková s Vítečkovou

Rozešly se až po dlouhých jedenácti letech, kdy Horáková zamířila do Fenerbahce Istanbul a Vítečková se nechala zlákat do USK Praha.

Jejich dnešní střetnutí je k vidění v hale na Folimance od 18 hodin a kromě setkání těchto dvou hvězd se diváci dočkají i návratu Edity Šujanové, která vyléčila dlouhodobé zranění a v dresu Brna také půjde proti svému bývalému zaměstnavateli.

Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme