Soupeři Frooma mají na TdF poslední možnost zaútočit na žlutý dres

Pronásledovatelé Chrise Frooma dnes mají poslední šanci, kdy ho mohou připravit o celkový triumf na 100. Tour de France. Předposlední etapa totiž vede z Annecy na nedaleký kopec Semnoz a soupeři tak mají posledních 125 kilometrů, na kterých ho mohou atakovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chris Froome (ve žlutém) na trati 100. Tour de France | Zdroj: Reuters

Náznaky útoků napadali soupeři Frooma i včera. Ale byly tak nenápadné, až se za cílem jeden z novinářů celkového lídra zeptal, jak hodnotí tu poklidnou etapu.

„Nebyla klidná. Útočili v posledním stoupání a navíc v dešti. A to bylo jako vždycky náročné. A pak ten sjezd, rychlý a za deště, ten byl nebezpečný,“ popisoval celkový lídr pořadí Tour de France. A s vědomím výhledu k dnešní etapě ještě dodal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cyklisty čeká na Tour de France předposlední etapa

„Byl to hodně těžký den. (následující s úsměvem) Ale nechyběly mi tentokrát cukry, dobře jsem jedl. Teď už je před námi poslední den, který může něco změnit v celkové klasifikaci. Je to jenom 125 kilometrů a jen těžko se tam dá ztratit 5 minutový náskok, ale jako vždycky: Musím dávat pozor a hlídat náskok, který už mám.“

Ale i Chris Froome ví, že ta předposlední, možná dlouho očekávaná, klíčová část 100. Tour de France nebude snadná.

Kdo by ho mohl ohrozit? Spíše ne-reálně než reálně jen tři soupeři. Alberto Contador, Nairo Quintana a Roman Kreuziger. Ten ale i náročnou horskou etapu obětoval týmu a na otázku, jestli se pokusil stáhnout 12 sekundový náskok Kolumbijce Quintany odpověděl.

Kreuziger se stále podřizuje týmu

„Náš hlavní cíl bylo zajet tuhle etapu tak, aby Alberto Contador zůstal vepředu. A zítra se uvidí.“ Tedy dnes. Při šesti stoupáních včetně finálního na Semnoz. Tenhle kopec který bude mít na Tour premiéru, ale Roman Kreuziger už trochu zná.

„Znám, ale jeli jsme ho v autě, protože sněžilo. Takže uvidíme zítra.“ A protože to říkal kousek za cílem včerejší etapy, těšte se už na dnešek.

Jakub Kanta, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme