Sourozenci Jeřábkovi zažívají reprezentační průlom, každý však v jiném sportu

Kdo je slavnější? Hokejový obránce plzeňských Indiánů a člen širší reprezentace Jakub Jeřábek nebo jeho sestra interligová házenkářka Baníku Most Markéta. Oba dva mají na tuhle otázku pochopitelně trochu jinou odpověď. Naopak, bezvýhradně spolu souhlasí v tom, že jejich sourozenecký vztah je naprosto výjimečný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Házenkářky, Hana Martinková, Lucie Satrapová, Markéta Jeřábková | Foto: Alex Wipf/Český svaz házené

Na otázku, kdo z nich je slavnější odpovídá první Jakub s tím, že jeho sestra má velkou roli v národním týmu a tak rozhodně ona. „S tím rozhodně nemůžu souhlasit, Kuba dostal větší příležitost v nároďáku a jsem si jistá, že pojede reprezentovat znovu. Navíc hokej je u nás úplně někde jinde, než házená,“ kontruje Markéta.

„Hodně se navzájem sledujeme a podporujeme, byl jsem se podívat v Mostě na házenou a ona byla včera za mnou na hokeji. Rozhodně jsem při jejích zápasech nervózní, kolikrát i přešlapuji v hledišti, ale poslední dobou hlavně uklidňuju našeho tátu,“ směje se hokejový obránce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jakub a Markéta Jeřábkovi jsou výjimečný sourouzenecký pár

Oba sourozenci se ale nečekaně shodují v otázce tvrdosti obou sportů.

„Myslím, že házená je tvrdší. Žádné chrániče, vše v plné rychlosti, dala by se podle mě srovnat s ragby,“ překvapivě prohlašuje hokejista a jeho sestra mu tentokrát dává za pravdu: „Rozhodně souhlasím, na hokeji jsou hráči od hlavy k patě ve výstroji. To my nic takového nemáme. Házená se dá s ragby srovnat.“

Zranění ke sportu samozřejmě patří, ale ve chvíli, kdy na ledě nebo na palubovce leží někdo z rodiny, je to vždy nepříjemná situace. Ale zatímco Jeřábek to bere jako nevyhnutelnou věc, jeho sestra je na tribuně v podobných chvílích hodně nervózní.

„Vždy ve mně hrkne, když ho vidím ležet na ledě, ale už se stalo, že přišel večer domů a přiznal se, že ležel, protože nemohl a potřeboval si odpočinout,“ dodává Jeřábková.

„Málokteří sourozenci mají vztah jako my,“ jako v každém sourozeneckém vztahu oceňuje Markéta na svém bratrovi bezmeznou podporu ve sportu i v životě, Jakub o ní hovoří jako o zarputilé a cílevědomé bojovnici.

Uvidíme, kdo z nich bude v reprezentační kariéře úspěšnější.

Jan Markup, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme