SP ve vodním slalomu kanoistů ovládl Slovák Matej Beňuš. V ženách kralovala Australanka Jessica Foxová

Kategorii C1 ve vodním slalomu ovládl na Světovém poháru v pražské Troji Slovák Matej Beňuš, který na olympijských hrách v Riu de Janeiru získal stříbro. Finálovou jízdu zajel v čase 98,91. Druhé místo obsadil Brit Ryan Westley a třetí byl Slovinec Benjamin Savšek. V ženském závodě zvítězila Australanka Jessica Foxová, která měla na druhou Kateřinu Hoškovou náskok skoro sedm sekund. Třetí dojela Britka Mallory Franklinová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodní slalomář kategorie C1 Matej Beňuš zvítězil ve Světovém poháru v pražské Troji (archivní foto) | Zdroj: Reuters

„Jsem šťastný, že jsem prolomil pražskou smůlu. Za tolik let, co jsem tu startoval a byl jsem ve finále, se mi nikdy nepodařilo získat medaili a teď to konečně vyšlo,“ říkal v rozhovoru pro Českou televizi vítěz dnešního závodu Matej Beňuš.

Ze tří českých zástupců ve finále dojel v nejlepším čase jednadvacetiletý Lukáš Rohan a celkově skončil šestý. Vítězslav Gebas, který byl na olympiádě v Riu čtvrtý a potom ještě vyhrál mistrovství České republiky na Lipně, skončil devátý. Tomáš Rak obsadil osmé místo.

„Medaile jsou asi víc, ale byl to zážitek jet doma v takové kulise, jsem spokojený, ale chtěl jsem to tam poslat líp,“ uvedl Rohan.

Závodníci si užívali diváckou atmosféru, kterou si velmi pochvalovali. „Chtěl bych hrozně moc poděkovat divákům, protože byli fantastický,“ říkal po závodě Gebas.

„Jsem hodně šťastná, závod v Praze jsem si moc užila,“ řekla po závodě v rozhovoru pro Českou televizi Foxová a také vyzdvihla diváky, kteří ji hnali dopředu.

Kateřina Hošková byla na prvním místě až do startu poslední závodnice, jíž byla právě Australanka. Druhá česká finalistka Martina Satková byla sedmá. „Být druhá, to je (v konkurenci Foxové) skoro jako vyhrát,“ řekla Hošková.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme