Španěl Alonso vyhrál deštivou premiéru F1 v Jižní Koreji

Premiéru, o které se bude ještě dlouho mluvit, nachystal korejský okruh Jonkam pro všechny účastníky mistrovství světa vozů formule 1. V deštivém závodu se nakonec z vítězství radoval Španěl Fernando Alonso.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mark Webber do cíle opravdu nedojel | Zdroj: ČTK

Obavy většiny odborníků se při premiéře vozů F1 v Jižní Koreji naplnily mírou více než vrchovatou. Nejenom, že se jezdci museli tentokrát vypořádávat s kluzkým, nově položeným asfaltem plným hrbolů, už před závodem navíc bylo jasné, že se do cesty jejich umu postaví tentokrát i počasí v podobě typicky vytrvalého asijského deště.

,,Každopádně byly podmínky pro všechny jezdce stejné. Stíraly se rozdíly na technické části trati a šlo jen o to, jak se kdo vypořádá s pneumatikami,“ hodnotí podmínky na korejské trati expert na formuli 1 a šéfredaktor časopisu Formule Petr Dufek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Španěl Alonso vyhrál deštivou premiéru F1 v Jižní Koreji

Podmínky sice byly pro všechny stejné, ne všichni se s nimi ale stejně dobře vypořádali. Naprostým krachem totiž skončil závodní víkend pro do té doby v sezoně triumfující stáj Red Bull.

,,Je to tým považovaný za největšího favorita, má nejrychlejší auta. Ale je to také stáj, jejíchž jezdci se dopouští velkého množství chyb, případ Webbera, a dále také má hodně technických poruch, což byl případ Vettela,“ popisuje výpadek obou jezdců Red Bullu Dufek.

Toho nejlepším možným způsobem využil třetí v řadě, na číhané čekající na svoji příležitost Fernando Alfonso.

,,Alonso nedělá chyby a teď má obrovskou šanci, kterou si podle mě nenechá ujít,“ hodnotí mistrovské šance Alfonsa po jeho pátém vítězství v sezoně Dufek.

Extrémnost posledního závodu v Koreji přitom dokazuje i výsledný Alonsův čas, který by bez 12 minut dosáhl tří hodin.

,,Díky tomu nevyzpytatelnému počasí jsme viděli naprosto výjimečný závod. Podobný byl třeba loni v Malajsii, ale tam jezdci dlouho čekali a nakonec se v závodě nepokračovalo,“ hledá ve svých bohatých vzpomínkách Dufek paralelu s letošním korejským závodem.

Schumacher si 'polepšil'

V něm mohl být kromě Alfonsa ještě jeden jezdec na výsost spokojený. Michael Schumacher skončil v deštivé korejské loterii tentokrát na 4. místě, zopakoval tak svůj nejlepší výsledek po návratu do kokpitu F1 a potvrdil, že na mokré trati se jeho jezdeckému umění může jen málokdo vyrovnat.

,,Podmínky mu jistě svědčily, protože jezdec s takovými zkušenostmi si umí na záludné trati poradit. Na druhou stranu si musíme uvědomit, že před ním odpadlo tolik jezdců, že kdyby se tak nestalo, tak je Schumacher zase na osmé až desáté pozici,“ poznamenal Dufek.

Přesně sečteno, hned 9 jezdců se nepodívalo do cíle premiéry F1 v Koreii. Nejvíce to tentokrát může mrzet duo Weber-Vettel. I díky jejich výpadku ale závěrečné dva podniky v Sao Paulu a Abu Zabí slibují, co se týká boje o mistrovský titul, více než nervy drásající podívanou.

Martin Charvát, Jan Piroch, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme