Španěl Ventoso vyhrál po pádu favoritů devátou etapu Gira

Španělský cyklista Francisco Ventoso překvapivě vyhrál devátou etapu Giro d'Italia. K triumfu ve Frosinone mu pomohl hromadný pád favorizovaných spurtérů v poslední zatáčce. Růžový dres pro vedoucího jezdce udržel Kanaďan Ryder Hesjedal. Roman Kreuziger dojel šedesátý ve stejném čase jako vítěz a zůstal průběžně čtvrtý.

Vítěz 9. etapy Giro d'Italia Španěl Francisco Ventoso

Vítěz 9. etapy Giro d'Italia Španěl Francisco Ventoso | Zdroj: Reuters

Největší favorité ztratili šanci na etapové vítězství v ostré zatáčce 300 metrů před cílem. K zemi se poroučeli sprinteři Matthew Goss, Filippo Pozzato i mistr světa Mark Cavendish, který útočil na třetí etapový triumf. V cíli se tak radoval jeden z těch cyklistů, kteří zůstali na kole. Francisco Ventoso z týmu Movistar porazil italskou dvojici Fabio Felline, Giacomo Nizzolo.

Šedesátý Roman Kreuziger sice zůstal za kolizí, ale po pádu nechala jury celému hlavnímu poli stejný čas jako vítězi. V celkovém pořadí je tak český jezdec stále čtvrtý se ztrátou 35 sekund na vedoucího Hesjedala. Druhý Čech v pelotonu Jan Bárta dojel na 125. místě a celkově je šestapadesátý.

Giro d'Italia - 9. etapa: San Giorgio del Sannio - Frosinone (171 km):

1. Ventoso (Šp.) 3:39:15, 2. Felline, 3. Nizzolo, 4. Caruso (všichni It.), 5. Schorn (Rak.), 6. Kristoff (Nor.), 7. Hesjedal (Kan.), 8. Brandle (Rak.), 9. Belletti (It.), 10. Impey (JAR), ...60. Kreuziger všichni stejný čas, 125. Bárta (oba ČR) -2:12

Průběžné pořadí: 1. Hesjedal 36:02:40, 2. Rodríguez (Šp.) -9, 3. Tiralongo (It.) -15, 4. Kreuziger, 5. Intxausti (Šp.) oba -35, 6. Basso (It.) -40, 7. Caruso -45, 8. Cataldo (oba It.) -46, 9. F. Schleck (Luc.) -48, 10. Capecchi (It.) -52, ...56. Bárta -8:30

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít