Španělé dopingu cyklisty Contadora nevěří a s trestem nesouhlasí

Španělský cyklista Alberto Contador už není vítězem Tour de France 2010. O svůj triumf přišel rozhodnutím Sportovního arbitrážního soudu (CAS), podle kterého při závodě dopoval. Contador také ztratil prvenství z loňského Giro d'Italia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Španělský cyklista Alberto Contador se radoval v cíli Tour de France 2010 z vítězství, kvůli dopingu o něj ale přišel | Zdroj: ČTK

Už od oběda otevírala zpráva o Contadorovi všechny zpravodajské bloky. Začaly se vysílat názory známých jezdců a lidí okolo cyklistiky na tuto kauzu. Všichni tvrdili, že rozhodnutí Sportovního arbitrážního soudu respektují, ale Alberta Contadora i tak podporují, věří v jeho nevinu.

Nejhorší je podle většiny pouze, že výsledky takové sportovní osobnosti, která je ve Španělsku na úrovni tenisty Nadala, závodníka formule 1 Alonsa, basketbalisty Paua Gasola nebo fotbalistů, budou navždy zastíněné tímto dopingovým skandálem.

Přehrát

00:00 / 00:00

O reakcích na Contadorovu kauzu ve Španělsku mluvila ve Sportžurnálu s Miroslavem Augustinem spolupracovnice Radiožurnálu Lubica Zlochová

Podporu dostával Contador od zveřejnění rozhodnutí nejenom od současných a bývalých cyklistů, ale také od široké španělské veřejnosti, která označuje rozhodnutí za nespravedlivé. Pro soudce CAS to byl možná jasný případ, ale ve Španělsku málokdo čekal takovýto těžký ortel.

Lidé se totiž přiklánějí k názoru (podle hlasování na internetových portálech až 80 % Španělů), že minimální množství clenbuterolu se dostalo Contadorovi do těla ze zkaženého masa. Tato látka se totiž dříve, než byla zakázána, přidávala do stravy dobytka, aby zvířata přibírala na váze.

Sám jezdec od počátku tvrdí, že je nevinný a španělská veřejnost i média mu z velké většiny věří. Contador se zatím k rozhodnutí CAS nevyjádřil. Celý den je ‘zabarikádovaný‘ ve svém domě ve městě Pinto, před kterým na něho čekají desítky novinářů.

Obecně se očekávalo, že Contador zveřejnění nějaké komuniké už dnes, nakonec ale uspořádá tiskovou konferenci až zítra.

Ľubica Zlochová, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme