Španělé v semifinále ME deklasovali české futsalisty

Čeští futsalisté prohráli v semifinále mistrovství Evropy se Španělskem vysoko 1:8. Úřadující mistři Evropy český tým k ničemu nepustili a skóre postupně nabíralo hrozivý rozdíl.

ČR - Španělsko

ČR - Španělsko | Zdroj: ČTK

Španělé od začátku zápasu byli aktivnější a poprvé překonali brankáře Gerčáka v sedmé minutě, kdy do prázdné branky hlavičkoval Rodríguez. Tlak Španělů nepolevoval a i když dvě následné střely Gerčák vyrazil, v osmé minutě zvýšil Ortiz na 2:0.

V sedmnácté minutě pálil po centru z rohu znovu Ortiz, a jeho tečovaná střela skončila v české brance. V závěru poločasu zkoušel český výběr hru bez brankáře, ale španělský brankář Mando se trefil do prázdné branky přes celé hřiště, a tak český tým v poločase prohrával už 4:0.

I ve druhé části hry diktovali Španělé tempo hry. Ve dvacáté šesté minutě Borja obešel Gerčáka a do prázdné branky zvýšil skóre. Poté se Češi snažili výsledek alespoň zkorigovat, ale neproměnili žádnou z několika šancí. Naopak v pětatřicáté minutě zvýšil Fernando a o dvě minuty později Daniel.

00:00 / 00:00

Trenér Neumann k utkání se Španělskem

Český tým pak znovu zkusil power play a opět Španělé trestali, tentokrát se do prázdné branky dával svůj druhý gól Daniel. Minutu před koncem se čestného úspěchu dočkal i český výběr brankou Dlouhého. V sobotu se český tým utká v zápase o třetí místo s Ázerbájdžánem.

Česká republika - Španělsko 1:8 (0:4)
Branky: 39. Dlouhý - 7. a 17. Ortiz, 37. a 39. Daniel, 5. Javi Rodríguez, 20. Luis Amado, 26. Borja, 33. Fernandao. Rozhodčí: Šabanov (Rus.), Ivanov (Ukr.). ŽK: Frič.
Sestava ČR: Gerčák - Blažej, Dlouhý, Frič, Rešetár - Janovský, Belej, Sláma, Novotný - Havel, Polášek.

Pavel Vácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít