Spasit sportoviště na Strahově může jen FAČR, shodují se Pelta a Kejval

Fotbal se dnes dočká. Tedy nejspíš. Český svaz tělesné výchovy by měl na své Valné hromadě rozhodnout o tom, že na Fotbalovou asociaci České republiky převede část svého majetku v Praze na Strahově. Ono vlastně tomuto sdružení nic jiného nezbývá. Jak se ukazuje, fotbal je jediný sport, který na svazové úrovni netrápí akutní nedostatek peněz.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Pelta předal informace od šéfa Sparty Křetínského o řízení profesionálního fotbalu protikorupční policii

Miroslav Pelta předal informace od šéfa Sparty Křetínského o řízení profesionálního fotbalu protikorupční policii | Zdroj: ČTK

Světové organizace sídlí třeba v Ženevě, ty, které ovládají český sport, většinou na Strahově. Donedávna to platilo stoprocentně, ČSTV byl z nich totiž asi nejmocnější organizací. Teď se ale jeho pozice v rámci struktury českého sportu mění.

Jedničkou se stává Český olympijský výbor a ČSTV přiznává, že na dost věcí nemá finance. Třeba na udržování rozsáhlého strahovského areálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalová asociace by měla získat část majetku ČSTV na Strahově

„Vidíme sami, v jakých prostorech se nacházíme, je zde potřeba masivní investice. Fotbalová asociace české republiky má příjmy z prodeje televizních práv a má garance od UEFA i FIFA, proto jsme jediní, kdo je schopen aspoň částečně revitalizovat toto území,“ přiznává jeden z nejmocnějších mužů českého sportu Miroslav Pelta.

V jeho funkcích si můžete vybrat a titulovat ho třeba jako místopředsedu ČSTV nebo předsedu fotbalové asociace. Ale jeho názor, že nikdo jiný, než fotbalisté stadión Rošického, Přátelství a tamní budovy udržovat nemůže, podporuje i Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

„Opravu nebo rekonstrukci Rošického stadionu tak, aby z něj byl národní fotbalový stadion, nemůže olympijský výbor, ČSTV ani jiný svaz zajistit. Ale fotbalová asociace ve spolupráci z UEFA a FIFA pravděpodobně ano,“ říká Jiří Kejval.

Dalším velkým hráčem v českém sportu je i Miroslav Jansta, předseda ČSTV. A právě na jeho zprávu dnes budou delegáti Valné hromady asi také napjatě čekat. Dozvědět by se z ní měli třeba to, jak daleko je příprava žaloby na toho, kdo prý v minulosti obíral český sport o peníze - tedy exšéfa Sazky Aleše Hušáka.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme