Specifická poloha beachvolejbalového kurtu hráče na OH svazuje

Hlavní architekt olympijských her v Londýně Chris Jopson přijímá gratulace za to, jak se mu podařilo jednotlivá sportoviště sladit s tváří britské metropole. Největší superlativy na jeho adresu přicházejí od beachvolejbalistů. Jejich areál totiž umístil na velmi specifické místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

A general view of the men's beach volleyball preliminary match between Norway and Brazil at the Horse Guards Parade during the London 2012 Olympic Games July 28, 2012 | Zdroj: Reuters

„Je specifický zejména umístěním v historické části Londýna, jedné z nejprestižnějších. Ke královně je to kousek, k ministerskému předsedovi také – pro diváky, hráče i pro nás je to fantastické místo. Málokomu se poštěstí hrát na takovém místě před fantastickými diváky, je to pocta našemu sportu,“ říká trenér českého páru Beneš, Kubala Leoš Winter.

Areál je totiž umístěn na Horse Guards Parade, tedy místě, kde se konají přehlídky královniny gardy, přímo pod okny premiérova sídla. Diváci tak sledují zápasy na pozadí Big Benu nebo Londýnského oka. Prostředí tak významné, že ovlivňuje i hráče na hřišti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Beachvolejbalový kurt leží kousek od sídla královny i ministerského předsedy

„Začátky jsou rozpačité, máte těžké nohy, než vstřebáte atmosféru, která panuje na kurtu. Chvilku trvá, než se rozkoukáte, na to se dá těžko zvyknout, protože jindy hrajeme na menších stadionech a na vedlejších kurtech, kam přijde pár lidí,“ přemítá Přemysl Kubala.

Ještě více ovlivňuje prostředí ženy, což potvrzují i slova Kristýny Kolocové.

„První dva dny jsem byla ze všeho celkově taková vykulená, všechno mi přišlo neskutečné. Měla jsem těžké nohy, teď je mám taky, ale po zápase. Je to něco jiného, pro nás všechny je to významná událost, na to, abychom se sem dostali, jsme dřeli roky. Je to pro nás takové velké ‚wow‘.“

Beachvolejbalistky Klapalová s Háječkovou druhý zápas na OH zvládly

Číst článek

Právě ‚velké wow‘ mohou Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou i dnes, kdy pod okny Davida Camerona vyzvou americké olympijské vítězky Karry Walshovou a Misty Mayovou-Treanorovou.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme