Specifika plaveckého mistrovství Evropy Čechům zachutnala

Pokud v těchto dnech zavítáte na plavecké mistrovství Evropy do polského Štětína, možná při příchodu do útrob Floating arény nebudete přesvědčeni o správnosti svého cíle. Šampionát v Polsku totiž provázejí mnohá specifika. Jedním z nich je třeba hlasitá hudba během jednotlivých závodů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nástup vlajkonošů při zahájení ME 2011 ve Štětíně | Foto: Michal Jurman

Když bylo v pořadí 15. mistrovství Evropy v krátkém bazénu ve Štětíně oficiálně zahájeno, málokdo tušil, že se v jeho rámci spustí i čtyřdenní karneval, v němž bude hrát prim kromě umu samotných sportovců i ten místního DJ.

Ten totiž snad aby plavce namotivoval, pouští hudbu ve Floating Aréně od rána do večera, a to i během samotných závodů. Věc například na letošním mistrovství světa v Číně naprosto nevídaná.

Přehrát

00:00 / 00:00

Specifika plaveckého ME Čechům zachutnala

„Na závod se musíte soustředit se vším všudy, teoreticky by vás nemělo nic rozhodit. Tu hudbu jsem vůbec nevnímala, záleží ale na každém, jestli mu to vadí nebo ne,“ říká k tématu česká znakařka Simona Baumrtová.

A mluví s výjimkou českého rozhlasového reportéra, který v řevu decibelů těžce chytá čistě nahraná slova sportovců, vlastně za celou českou výpravu v Polsku.

„Určitě je dobře, že je tu takový hluk, protože tu není moc diváků, takže hudba vytvoří správnou atmosféru,“ přidává se k většině Barbora Závadová. Českým plavců hudba nevadí a spokojenost u nich panuje i se specifiky samotného bazénu.

„Tyhle bloky mi vyhovují, máme takové na Strahově, takže starty máme naučené. Lepší bazény jsme asi ještě neviděli. Hloubka bazénu je všude stejná, nikdy nejsou mělčiny jako u nás v Čechách, všechno včetně atmosféry je tu super,“ pějí ódy na místní bazén reprezentanti Petra Chocová a Tomáš Plevko.

Více drah, ale chabé osvětlení

Jeho hlavním plusem je ale přítomnost hned deseti drah oproti tradičním osmi, což znamená i pro české závodníky mnohem větší šanci projít do semifinálových či finálových plaveb.

„Na jednu stranu to vypadá zvláštně, že je tam tolik lidí, na druhou je to ale určitě dobře, protože konkurence stoupá a víc si nás užije atmosféru,“ myslí si Barbora Závadová. Že by tedy přeci jenom nešlo nic dějišti evropského šampionátu vytknout?

Polští fanoušci ve chvilce klidu | Foto: Michal Jurman

„Někteří si stěžovali, že moc nejdou vidět praporky, protože je tu málo světla a jsou tmavé.“

A tak přeci jenom! Zmínka chabého osvětlení bazénu z úst Barbory Závadové by případné kritice mohla dát první munici do rukou. Na druhou stranu, pokud jste milovníkem setmělých diskoték a nedej bože k tomu i plavání, ve Štětíně si v těchto dnech budete připadat… no, jako ryba ve vodě.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme