Špičkoví čeští sportovci se sešli v Brně. Bavili sebe i diváky!

Vidět na jednom místě hned několik medailistů z mistrovství světa v různých sportovních odvětvích se obyčejnému smrtelníkovi nenaskytne každý den. Právě tuhle příležitost měli o tomto víkendu návštěvníci brněnského výstaviště.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sportovní hvězdy Jihomoravského kraje

Sportovní hvězdy Jihomoravského kraje | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

Všichni sportovci, kteří se v exhibicích návštěvníkům představili, měli jedno společné. Své kariéry, zejména v začátcích, spojili s Jihomoravským krajem. Jinak bylo ale složení skupiny, která v součtu posbírala na stovku domácích titulů a téměř dvě desítky medailí ze světových šampionátů, velmi různorodé.

Postupně se představili Judista Krpálek, boxer Konečný, fourcrossař Slavík, stolní tenistka Vacenovská, badmintonista Koukal, gymnastka Pálešová, Hrdlička s Hasoněm, tedy šampióni v kolové, motocyklista Abraham nebo nohejbalista Bubniak či bikrosařka Labounková.

Přehrát

00:00 / 00:00

U setkání sportovců na brněnském výstavišti byl i reportér Petr Kadeřábek

„Je to zajímavé v tom směru, že se tady se všemi potkáme, vyzkoušíme si naše sporty, jejich sporty, které jsou úplným protikladem například vůči cyklistice – hrát badminton nebo zkoušet judo. Je to zajímavá zkušenost, když takových akcí bude víc, budu jenom rád,“ těšilo mistra světa ve fourcrossu Tomáše Slavíka.

Přítomní diváci tak mohli sledovat, jak například Petr Koukal měřil síly v badmintonu s protivníky vynikajícími v jiném odvětví.

„Zvykala jsem si dost těžko. Taky jsem měla problém s tím stíhat, kam to Péťa hodí. Jestli to hodí daleko za mě nebo přede mě, abych utíkala dopředu nebo dozadu,“ prohlásila gymnastka Kristýna Pálešová.

A své dojmy popsal i boxer Lukáš Konečný. „Když jsem stál na pravé straně kurtu, tak to bylo – nechci říct dobré, ale dokázal jsem se trefovat. Jak jsem šel nalevo, šlo mi tam sluníčko a ani jsem nedokázal moc trefit míček.“

Konečný versus Krpálek

Lukáš Konečný byl také jediný, kdo se postavil Lukáši Krpálkovi na tatami a změřil s ním síly v judu.

„Tušil jsem, že je profík, že ví co dělá. Je to něco podobného, jako když já jdu s nějakým laikem do ringu. Byl jsem na tatami laik, on byl úplně v pohodě. Když jsem mu pak řekl, že zkusíme – nemyslím úplně zápas, ale že se budu lehce bránit, tak jel třeba na pět procent a měl se mnou soucit, nechtěl se mnou nějak praštit. Byl fakt opatrný,“ uvedl Konečný.

Opatrný byl i odvetný souboj Lukášů, tentokrát v boxerském ringu. „Kdyby se dalo v boxu používat trochu juda, tak by se dalo. Ale jelikož se tam nesmí žádný chvat, smí se jenom boxovat, tak myslím, že bych tam moc dlouho nevydržel,“ uvedl Krpálek.

Lukáš Krpálek ale tentokrát vydržel a použitím chvatů dokonce dostal svého jmenovce na lopatky. Ze sportovců už se do ringu, na rozdíl od diváků, nikdo další neodvážil. Odvětví ostatních kolegů si ale vyzkoušeli s chutí.

Přihlížející tak měli možnost shlédnou nohejbalové smeče Slavíka či Pálešové nebo krasojezdecké variace Krpálka s Koukalem na bicyklu pro kolovou. Celý program na brněnském Výstavišti ukázal, že i ti nejlepší dokážou sportem bavit nejen diváky, ale i sebe.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme