Spilková skončila na Dýšině 23., vyhrála Němka Lindnerová

Na vítězství pomýšlela před startem Pilsen Golf Masters v Dýšině u Plzně nejlepší česká golfistka Klára Spilková. Nakonec z toho bylo dělené 23. místo v turnaji Ladies European Tour, který ovládla Němka Anna Kathrin Lindnerová s výsledkem 12 ran pod par. Osmnáctiletá Češka zaznamenala výsledek o šest ran horší, když zahrála ve všech třech kolech dvě rány pod par.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klára Spilková na odpališti | Foto: Martin Charvát

Vyrovnanost, to je slovo, které nejlépe vystihuje výkony Kláry Spilkové na Pilsen Golf Masters. Všechna tři kola zahrála mladá česká hráčka shodně 69, tedy dvě rány pod par.

„Nevím, jak se to stalo. Ale je dobře, že ty výsledky byly vyrovnané,“ pochvaluje si Spilková. Přitom v letošní sezoně měla nejlepší česká golfistka problém zahrát tři vyrovnaná kola. V Dýšině se jí to mezi profesionálkami povedlo vůbec poprvé.

„Je pravda, že jsem tu vždy měla nejlepší druhé kolo a nejhorší naopak to poslední. Tak jsem ráda, že se to tentokrát udrželo na stejné hladině.“

Přehrát

00:00 / 00:00

S Klárou Spilkovou po turnaji mluvil Vladislav Janouškovec

Ve finále Spilková zahrála dvě bogey a čtyři birdie. O lepší výsledek se připravila podle svých slov v sobotu.

„Tam jsem mohla klidně zahrát minus osm, mohlo to tam padat. A tentokrát to byl spíše zachraňovací golf, některé putty jsem měla hodně dobré.“

Klára Spilková v 18 letech rozhodně nepostrádá sebevědomí, ale ani skromnost. Před turnajem vyhlašovala otevřeně útok na vítězství, konečné 23. místo ale bere.

„Snažila jsem se, co to šlo, ale bohužel asi ještě není ten můj čas, aby tam všechno spadlo.“

Golf do Dýšiny přitáhl množství diváků, v neděli jich Kláru Spilkovou doprovázely stovky, Kdo ale čekal, že se mladé hráčce rozklepou kolena, spletl se. Sympatická česká golfistka byla totiž vyrovnaná nejen výsledkově, ale také po psychické stránce.

„Bylo to úplně super, hrálo se mi parádně. Všechny dny bylo hodně lidí, obzvláště dneska tu druhou devítku. Bylo to krásné, všichni hodně podporovali a bavilo je to a bylo to na nich vidět. Tak doufám, že si to užili,“ dodává Spilková, spokojená s děleným 23. místem.

Vladislav Janouškovec, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme