Spoke Maraton je závod pro cyklistické nadšence. K jízdě na kole nabádá i Samková

I letos se v západočeských Kralovících jede závod horských kol SPOKE Maraton. A úsměvy mezi sportovními nadšenci v místním kempu rozdávala také patronka projektu Sportuj s námi Eva Samková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Kuzma | Foto: Mirek Matějec

Celý závod organizuje skupina nadšenců, která v Kralovících založila bikerský tým a o závod se po všech stránkách stará.

„Tři až čtyři z nás si musí vzít na dva či tři dny dovolenou a tratě označit. Ráno před závodem pak vystavíme příslušné značky na místa, kde se přejíždí silnice, a které vyžaduje policie,“ vysvětluje jeden z pořadatelů Jiří Tišer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kola, ale třeba i koně probíral reportér Martin Charvát s Evou Samkovou

SPOKE Maratonu si všimla i Česká unie sportu, která kralovický závod zařadila do svého programu Sportuj s námi, jímž chce společnost motivovat ke sportu.

Hlavní závod pak odstartovala výstřelem z pistole Eva Samková. Zlatá olympijská medailistka ze Soči má k horskému kolu blízko, je totiž nedílnou součásti její letní přípravy.

„Kolo je důležité na silovou vytrvalost. Mám teď i nové kolo, jsem z něj nadšená a baví mě to. Začala jsem jezdit v červnu a mám nejeto asi 350 kilometrů,“ líčí známá snowboardcrossařka.

Přehrát

00:00 / 00:00

I s těmi nejmenšími závodníky tradičního SPOKE Maratonu natáčel reportér Martin Charvát

Eva Samková je častým hostem charitativních akcí. Letos v létě si navíc sama vyzkoušela roli táborové vedoucí. „U nás ve Strážném pořádáme dětské jezdecké tábory. Střihla jsem si roli vedoucí a docela mě to bavilo,“ říká.

Právě ke koním má rodačka z Vrchlabí hodně blízko. Od svého rodného města dostala po úspěchu na olympijských hrách koně Pepina: „Je krásné jezdit na koni. Myslím, že holky mají koně rády i kvůli tomu, že se o ně můžou starat a pečovat.“

Jako správná patronka projektu Sportu s námi je Eva Samková přesvědčená, že příhodný sport si každý může najít v jakoukoliv roční dobu.

„Určitě. Máme asi 180 akcí a závodů, které v průběhu roku probíhají. Budu se jich účastnit já a Jarda Kulhavý. Doufám, že se lidé nebudou separovat na zimní a letní sporty. Je dobré, když člověk zvládá více sportů,“ nabádá.

Martin Charvát, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme