Spokojenost, za mnou zůstala spousta dobrých jmen, zhodnotil Milík čtvrté místo na Markétě

Sedmačtyřicátý ročník Memoriálu Luboše Tomíčka přinesl triumf polskému jezdci Přemyslavu Pawlickému. Druhý skončil Rus Renat Gafurov a třetí Dán Nicki Pedersen. Největší sympatie publika si ale na pražské Markétě získal muž, který zůstal těsně pod stupni vítězů, čtvrtý v pořadí Václav Milík.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Memoriál Luboše Tomíčka, český reprezentant Václav Milík oslavuje čtvrté místo ve finálové jízdě. | Zdroj: ČTK

„Když už jsem se dostal do finále, tak mohla vyjít ta bedna. Ale čtvrté místo je krásné, nechal jsem spoustu dobrých jmen za sebou. Takže spokojenost,“ hodnotil svůj výkon dvaadvacetiletý pardubický jezdec Václav Milík.

Za českým reprezentantem skončili například Patryk Dudek, Jurica Pavlic nebo Martin Vaculík. Navíc se vyrovnal největším hvězdám memoriálu, jakými byli třeba Nicki Pedersen nebo Renat Gafurov a vítězný Přemyslav Pawlicki.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomíčkův memoriál ovládl mezi plochodrážníky Polák Pawlicky, Václav Milík skončil čtvrtý. S umístěným je český reprezentant spokojený

„Stoprocentně to povzbudí. Kdybych měl ty motory, které jsem chtěl mít… Ale nepodařilo se to vyladit, jak jsme mysleli. Protože jsme tam dělali trochu změny, které pro mě vůbec nejsou, a na tom, co jsem měl, jsem porazil takové jezdce… Přede mnou jsou tři světoví jezdci, jsem spokojený,“ zopakoval Milík.

Mnohým by se ze zvučných jmen kolem sebe mohla zatočit hlava. Václavu Milíkovi ne.

„Teď už ne. Ze začátku sezony jsem to tak bral, ale podepsal jsem loni polskou extraligu, takže se vídám každou neděli s těmito jezdci. Ze začátku jsem s tím měl problém, protože takovéto hvězdy vedle sebe, to jsem měl tři na startu a to je šílené. Takže teď už je to ale čím dál lepší,“ přiznal.

Český reprezentant toho přitom před závodem mnoho nenaspal. Vracel se právě ze závodů v Polsku.

„Spal jsem akorát v autě. Přijeli jsme v pět ráno, tak jsem se vyspal do osmi. Pak jsem musel připravovat věci, takže jsem toho moc nenaspal. Na to se ale člověk nemůže vymlouvat,“ říká čtvrtý muž plochodrážního Memoriálu Luboše Tomíčka Václav Milík.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme