Společné mistrovství České a Slovenské republiky v cyklistice nabízí větší konkurenci

Čeští cyklisté vyzvou na republikovém šampionátu mistra světa. Slovák Peter Sagan sice na společném mistrovství nebude hodnocený ve stejné výsledkové listině, pojede ale na stejné trati a ve stejnou dobu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

roman-kreuziger-tdf-09.jpg | Foto: www. romankreuziger.com

Cyklistu v duhovém trikotu a mistra světa uvidí při společném mistrovství České republiky a Slovenska fanoušci na trati okolo Kyjova. V pozici světového šampiona ze silničního závodu vyjede na trať Slovák Peter Sagan.

Závodníci z obou zemí jsou sice na jihu Moravy hodnocení zvlášť, přesto je pro českou elitu konfrontace se slovenskou hvězdou lákavá.

„Myslím, že je to určitě prestižní, protože tím, že je to spojené, tak je na tom mistrovství republiky víc vynikajících lidí a je tam větší konkurence,“ upozorňuje cyklista Jan Bárta.

Přehrát

00:00 / 00:00

„S Peťou závodím hrozně rád na mistráku republiky, protože mu vždycky fandí hodně lidí a volají Peťo jeď,“ pochvaluje si Vakoč.

Konfrontace s mistrem světa je podle něj prestižní, přestože vlastně jedou jiný závod. Výsledky Čechů a Slováků se totiž v Kyjově hodnotí zvlášť. Ačkoli se jede na českém území, dá se kolem trati čekat velké množství slovenských fanoušků Sagana. Ten ostatně o Kyjovu mluví jako o slovenském městě.

Jednoznačně jsem velmi rád, že se můžu zúčastnit aspoň jednoho závodu na Slovensku, což je každý rok mistrovství Československa. Uvidíme tedy podle počasí, když bude pěkně, asi přijde víc lidí,“ říká Sagan.

Ze zástupů Saganových fanoušků bude mít paradoxně radost i český účastník blížící se Tour de France Petr Vakoč. A to díky shodě jmen.

„S Peťou závodím hrozně rád na mistráku republiky, protože mu vždycky fandí hodně lidí a volají Peťo jeď,“ pochvaluje si Vakoč.

Speciální vztah má k Saganovi z českých elitních cyklistů Roman Kreuziger, který jezdí za stejný tým. Na trati si tak může s čtyřnásobným vítězem bodovací soutěže na Tour de France pomáhat.

„Tím, že jsme na mistrovství republiky, kde v elitním závodě se dá říct, že se jede o čtyři tituly během jednoho dne, a my tam máme dvě možnosti, co se týče titulu na slovenského mistra a já můžu bojovat o titul českého mistra, tak určitě je výhoda to, že nás je víc,“ myslí si Kreuziger.

Připomněl tak, že závodit o české a slovenské tituly budou spolu s muži i jezdci do třiadvaceti let.

David Nekvinda, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme