Spolupráce trenérů basketbalistek je už zaběhlá. Zápasy na lavičce prožívají

Basketbal je hra plná emocí. České reprezentantky je například vyvolaly po skončení osmifinálového zápasu mistrovství Evropy s Běloruskem. Výhru 73:70 nad Běloruskem si zajistily až trojkou v poslední sekundě hry. Emocím daly průchod okamžitě po skončení duelu. A stranou v tomto směru nezůstali ani trenéři.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubor Blažek, trenér českých basketbalistek

Lubor Blažek, trenér českých basketbalistek | Foto: Václav Mudra/ ČBF

Po takovém zápase, jako byl ten proti Bělorusku, byla na nohou celá lavička. V případě trenérské dvojice české reprezentace je mužem, který dává emoce víc najevo, bezesporu Lubor Blažek. Ostatně od hlavního kouče se to očekává.

„Nemůžeme to prožívat všichni stejně. Při zápasech to víc ventiluju ven,“ přiznal trenér českého týmu, který má na starosti sledovat samotnou hru ze strany českého týmu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak funguje spolupráce trenérů basketbalistek Lubora Blažka a Ivana Beneše zjišťoval Pavel Petr

Asistent Ivan Beneš si všímá také soupeřek. „Snažím se emoce potlačovat a koukat na věci, které by mohly trenérovi uniknout,“ prozradil Ivan Beneš.

Na bedrech asistenta zůstává i dohled na technické věci. Například kolik má tým faulů nebo oddychových časů. Zkrátka věci, které hlavní trenér nemusí při vypjatém průběhu zápasu zaznamenat.

Vzájemná komunikace obou mužů na lavičce české reprezentace se někdy neobejde bez výměny názorů. Žádnou senzaci v tom ovšem není nutné hledat.

Euforii odstartovala trojka v poslední sekundě. Stejskalová byla jako v transu

Číst článek

„Někdy se třeba i pohádáme. Ale v dobrém,“ podotýká Ivan Beneš. Ten prostě nechce být jen tím, který svému kolegovi všechno odsouhlasí.

„Trenérovi říkám, že tady nejsem od toho, abych mu všechno odsouhlasil. Musím říct, co si myslím. Pak je to o tom, že si to vyhodnotí. Už je to mezi námi tak vyladěné, že to nikdy nepřeskočilo, kam by nemělo,“ ubezpečil asistent trenéra.

Asistent trenéra ženské basketbalové reprezentace Ivan Beneš | Foto: Pavel Petr

Vzájemná spolupráce, ať už v minulosti na lavičce ZVVZ USK Praha, nebo v reprezentaci, trvá od roku 2000. Stačí, aby se jeden podíval na druhého, a není třeba nic dalšího vysvětlovat.

„Spolupráce je už zaběhnutá. Nemyslím si, že už nás může něco překvapit. Když funguje soukolí, tak je všechno v pořádku,“ zdůraznil Lubor Blažek. Dnes si kouč i jeho svěřenkyně užívají volný den.

Páteční konfrontace s Řeckem už ovšem může český tým výrazně přiblížit ke čtvrtfinále evropského šampionátu. Přímý přenos zápasu z Debrecínu opět nabídne stream Český rozhlas Sport na našem webu.

Pavel Petr, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme