Spor mezi volejbalovým svazem a hráči pokračuje

Před měsícem media informovala o sporu mezi Českým volejbalovým svazem a hráči. Důvodem byl návrh nového znění Přestupního řádu, podle kterého by měli hráči při přestupu do zahraničí zaplatit svazu částku až 130 tisíc korun. Hráči se bouřili, sepisovali petice a hrozili dokonce bojkotem reprezentace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český volejbal | Foto: Český volejbalový svaz

Už tehdy slibovali čelní představitelé Českého volejbalového svazu, že novela, ve které mělo dojít k navýšení poplatku za transfer hráčů do nejvyšších zahraničních soutěží ze sta na sto třicet tisíc v navrhovaném znění, neprojde. Nyní skončilo připomínkové řízení a legislativní rada svazu svému slovu dostála

„Do pléna půjde ke schválení redukovaná příprava přestupního řádu s výší transferových poplatků poníženou oproti původní směrnici. Což znamená, že tam nejvyšší poplatek je asi od deset procent nižší, než byl v loňském roce,“ říká člen Správní rady Českého volejbalového svazu Robert Urbánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Kadeřábek o poplatcích za volejbalové transfery

Pokud jeho slova převedeme do číselných hodnot, pak každý hráč zaplatí za přestup do nejvyšší zahraniční soutěže svazu příští rok 90 tisíc korun, další rok 60 tisíc a třetí rok zhruba 25 tisíc. Na této částce by se pak měly poplatky za transfery ustálit.

„Uvidíme. My se opravdu poradíme mezi sebou. Bylo nás zvoleno sedm zástupců a my se o této variantě poradíme s právníky,“ říká k návrhu blokař francouzského Tours a reprezentace Petr Konečný.

V návrhu skupiny hráčů a hráček, mimochodem čítajících více jak sto zástupců působících v tuzemsku i zahraničí a to včetně takřka všech současných reprezentantů, je však požadavek na okamžité snížení poplatků na 25 tisíc korun.

„Bohužel jsme museli podržet tu vyšší úroveň z hlediska konstrukce rozpočtů,“ vysvětluje Robert Urbánek. Právě důvod pro postupné snižování poplatků se může stát ještě předmětem jednání.

„Je sice špatná doba, je krize, ale myslím si, že by se ty peníze daly sehnat od nejrůznějších sponzorů a ne z transferů, ale to je můj osobní názor,“ říká Petr Konečný. Novelu musí ještě schválit Výbor Českého volejbalového svazu 22. května, aby mohla od 1. července vejít v platnost. Její konečné znění bude tedy bezesporu ještě předmětem diskuse mezi hráči a zástupci svazu.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme