Sportovce roku uvedou moderátoři Českého rozhlasu

Na prvním programu České televize a také na ČT 4 Sport začne v devět hodin večer vyhlášení ankety Sportovec roku. Mezi nominované se dostali například běžec na lyžích Lukáš Bauer, tenista Tomáš Berdych, rychlobruslařka Martina Sáblíková nebo atletka Barbora Špotáková, za kolektivy například český tým basketbalistek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Výborná a Jan Pokorný, moderátoři Radiožurnálu

Lucie Výborná a Jan Pokorný, moderátoři Radiožurnálu | Foto: AG Geronimo

Ceremoniálem provedou diváky moderátoři Českého rozhlasu Lucie Výborná a Jan Pokorný, který – kromě toho, že většinu roku strávil ve Francii jako zahraniční zpravodaj, uváděl i olympijská studia ve Vancouveru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Pokorný přibližuje zákulisí Sportovce roku

Moderátorská dvojice já známá improvizováním, dnes prý ale nechtějí kolegům z ČT večer pokazit. „Budeme se držet základní kostry,“ směje se Jan Pokorný.

Anketu Sportovec roku pořádají sportovní novináři od roku 1959. První slavnostní vyhlášení výsledků se odehrálo 17. prosince 1959 v Praze v rámci výroční členské schůze sportovních novinářů.

V loňském roce se „královnou“ sportovců stala Martina Sáblíková či Daviscupový tým ČR za kolektivy. Cenu Emila Zátopka pak získala legendární krasobruslařka Ája Vrzáňová.

Tomáš Kohout, Mariana Zapotilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme