Sportovci z Británie mají při OH v Londýně omezit fyzický kontakt s ostatními

V Pekingu rozháněli při olympiádě mraky, pro letní olympijské hry v Londýně si vymysleli tamní pořadatelé jinou kuriozitu. Britský olympijský výbor doporučil svým sportovcům omezit fyzický kontakt s ostatními sportovci, aby tak zabránili přenosu infekčních nemocí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dohoda | Foto: Fotobanka stock.xchng

Obyčejné podání ruky by podle výboru mohlo ohrozit sportovní výkony britských sportovců. „Já si myslím, že to takto tvrdě formulováno nebylo. Samozřejmě toto doporučení je běžné, hygienické, je součástí běžných doporučení, které se ale, pokud se nejede do rizikových destinací, takto nevypichuje,“ říká šéflékař českého olympijského výboru Jaroslav Větvička.

Přesto zde takové doporučení od britského lékaře, který se stará o britské olympioniky, bylo. Jaroslav Větvička ale dodává, že specifická doporučení ČOV nedostal: „Protože jedeme do stejných podmínek, na které jsme zvyklí u nás. Nejsou tam žádná taková velká témata, jako při posledních olympiádách.

Větvička se spíše bojí toho, aby se nějaký z českých olympioniků virově nebo bakteriálně nenakazil před odletem do Londýna. Sportovce prý nečeká riziko ani v olympijské vesnici, ve které bude ubytováno až 10 000 lidí.

„Například před vstupem do jídelen budou umístěny ‘turnikety‘ s antiseptickým gelem, kterým si dotyčný umyje ruce. A to je jen začátek. Ta větší opatření se budou týkat hlavně přípravy jídla. Ale myslím si, že se není čeho bát."

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme