Sportovcům v Německu hrozí za doping až 3 roky vězení

Němci chtějí přísněji trestat doping ve vrcholovém sportu. Počítá s tím nový antidpopingový zákon, který dnes v Berlíně představuje spolková vláda. Za doping hrozí profesionálním sportovcům až tři roky odnětí svobody.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evi Sachenbachorová-Stehleová je zřejmě první dopingovou hříšnicí olympijských her v Soči

Evi Sachenbachorová-Stehleová je zřejmě první dopingovou hříšnicí olympijských her v Soči | Zdroj: Reuters

Doping nabral ve sportu podle odborníků takových rozměrů, že si s ním stávající zákony nedokázaly poradit. Proto se o novém zákoně v Německu dlouho mluvilo.

Současný návrh je ve srovnání s jinými koncepty mnohem přísnější. Trestní stíhání dosud hrozilo jen těm, kdo nedovolené látky sportovcům dávali. Nově může policie stíhat i samotné vrcholové sportovce, kteří se sportem živí, kteří závodí na domácích i mezinárodních soutěžích.

Profesionálních sportovců je v Německu přibližně sedm tisíc. Trest jim nehrozí jen za dopování, ale i za držení zakázaných látek.

Velká Británie se těžko vyrovnává s dopingem svých bývalých sportovců

Číst článek

Největším německým dopingovým skandálem tohoto roku je pozitivní test biatlonistky Evi Sachenbacherové-Stehleové na olympijských hrách v Soči. Bývalá lyžařka byla z her vyloučena a dodatečně jí bylo odebráno čtvrté místo ze závodu s hromadným startem.

Pavel Polák, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme