Sportovní aerobik hlásí návrat ztraceného syna, Jan Pochobradský je zpět

Když vloni oznamoval konec závodnické kariéry, říkal: „O tom, že bych se k tomu někdy aktivně vrátil, nechci ani slyšet." Uplynulo půl roku… A je z něj novopečený mistr republiky. Jan Pochobradský, dvojnásobný světový šampion ve sportovním aerobiku, je zpátky na scéně. A zdá se, že chytá druhý dech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Pochobradský | Foto: archiv Jana Pochobradského

Přesně by na něj seděl známý citát „Veni, vidi, vici.", tedy „Přišel, viděl, zvítězil." Jan Pochobradský se ke startu na domácím šampionátu rozhodl den před jeho začátkem, po půlroční pauze, během které se sportovnímu aerobiku věnoval ve Švýcarsku jen jako trenér.

„Měsíc před závody jsem si řekl, že mi to chybí, navíc jsem se začal zdravotně trochu hroutit, protože i když jsem samozřejmě něco dělal, bylo mi to málo. Tak jsem si nechal udělat hudbu, když přišla, rychle jsem splácal dohromady sestavu - a šel jsem to zkusit."

Zkusil to tak, že zaujal rozhodčí, diváky i soupeře a z klání vyšel jako vítěz. Což prý šokovalo i jeho samotného.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Pochobradský je zpět, opět vyhrál MČR ve sportovním aerobiku

„To, že to vyšlo, je moc pěkné překvapení. Ta sestava se i líbila, což je super vzhledem k tomu, kolik jsem tomu věnoval času - od doby, co jsem skončil, do mistrovství republiky jsem měl sedm tréninků sportovního aerobiku," pořád ještě nevěří zisku domácího mistrovského titulu po minimální přípravě Pochobradský, jehož původním cílem bylo neuříznout si ostudu - a také vyrovnat se s reakcemi okolí na svůj comeback.

„Trošku jsem se bál, aby si někteří lidé nemysleli, že se jenom snažím nějakým způsobem zviditelnit. Já jsem ale doopravdy skončil, měl jsem toho plné zuby, bylo tu nutné. Teď lidi říkají, že vypadám odpočatý, že jsem zhubnul a na ploše vypadám lehčí, že jde vidět, že si ten sport užívám. Což je pravda," pochvaluje si půlroční oddech pětadvacetiletý rodák z Prahy.

Rozmýšlí i účast na ME

Vítězství na mistrovství republiky v něm probudilo novou chuť závodit a rád by se podíval i na blížící se mistrovství Evropy. Jenomže k tomu by potřeboval absolvovat minimálně jeden další nominační závod, což je vzhledem k tomu, že momentálně působí jako trenér ve Švýcarsku, trochu problém.

„Samozřejmě bych rád reprezentoval, ale musím zjistit, jestli budu schopný dojet sem na ten nominační závod - nebo v případě, že bych se ho nezúčastnil, zda bych byl nominovaný jen na základě jednoho závodu. Na prvním místě ale stojí moje práce trenéra, to je teď to nejdůležitější, ale v případě, že mi to český svaz umožní, budu reprezentovat rád," nezavírá tak úplně dveře ani možné účasti na evropském šampionátu Jan Pochobradský.

Jakub Kanta, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme