Sportovní gymnastka Pálešová se do finále víceboje nepodívá

Česká sportovní gymnastka Kristýna Pálešová přišla kvůli nevydařenému vystoupení na kladině o možnost finálové účasti ve víceboji. V první skupině skončila česká reprezentantka až osmá ze čtrnácti závodnic

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kristýna Pálešová na své osudné kladině | Zdroj: ČTK

Na rodačce z Ivančic se podepsala nervozita a nejhorší možný los. Olympijskou kvalifikaci zahajovala Pálešová na kladině a navíc jako úplně první ze své skupiny. Třikrát se na nářadí neudržela a přišla o tři body. Už tehdy bylo jasné, že na zopakování finálové účasti z Pekingu může zapomenout.

Pálešovou pak ale čekaly ještě další tři disciplíny, na přeskoku a v prostných podala už lepší výkon a nakonec zazářila na svých oblíbených bradlech, kde byla nejlepší ze své skupiny a připsala si známku 14,133 bodu.

Podle slov Pálešové mohla jediná česká sportovní gymnastka v Londýně dostat více bodů především na bradech, ale je tradicí, že gymnastky v prvním sledu bývají podhodnocovány. Před čtyřmi lety v Pekingu startovala ve sledu posledním. S pokaženou kladinou by to ale letos ani tak na finále nestačilo.

Možný doping Guljalinové

Problém s dopingem má uzbecká sportovní gymnastka Luiza Galjulinová.. Dva dny před zahájením her v Londýně našli dopingoví komisaři v jejím vzorku zakázaná diuretika a provizorně ji vyloučili. Gymnastka čeká na vzorek „B“, po kterém MOV rozhodne o jejím dalším osudu. Diuretika se používají pro maskování dopingových látek nebo ke snižování tělesné hmotnosti.

Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme