Sportovní překvapení roku 2012

Někteří návštěvníci tuzemských fotbalových i jiných zápasů s tím možná nebudou souhlasit, ale na sportovištích zpravidla nebývá nuda, často i zásluhou nejrůznějších překvapení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Soukalová ovládla sprint ve slovisnké Pokljuce | Zdroj: ČTK

Jednou zeí senzací roku 2012 je bezesporu biatlonistka Gabriela Soukalová. Ne, že by ji před aktuální sezónou nikdo neznal, ale přeci jen jejím nejlepším umístěním v závodě Světového poháru byla dosud 22. pozice.

A teď najednou jeden kvalitní výsledek za druhým. Vrchol zatím zažila ve slovinské Pokljuce: nejdřív premiérová výhra a hned další dny 2. a 3. místo, celkově pak 2. pozice. Pozoruhodné na to je, že Soukalová měla v přípravě zdravotní problémy, kvůli mononukleóze čtvrt roku pořádně netrénovala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rok 2012 byl bohatý i na sportovní překvapení

Dalším příjemným překvapením byl úspěch Karolíny Erbanové. I když od této dvacetileté rychlobruslařky se předpokládalo, že na sprinterských tratích je jen otázkou času, kdy bude patřit mezi ženami do nejužší špičky. Což se jí tedy podařilo ve Světovém poháru v čínském Charpinu, kde na kilometrové trati vyhrála.

České rychlobruslení má tedy díky této sympatické blondýnce po Martině Sáblíkové další medailovou naději pro olympijské Hry v Soči, které se konají za 14 měsíců.

Rozhodně se nemůže zapomenout na plavce, protože hlavně výkony Simony Baumrtové a Petry Chocové po letech znovu oživily v Česku zájem o tenhle sport. Když si vezmeme podmínky, za jakých musí trénovat, finance, které mají k dispozici, tak jsou medaile z evropského a světového šampionátů, i když v krátkém bazénu, skoro zázrak.

Na mezinárodní scéně skvěle reprezentovali český sport také fotbalisté. Po devíti letech se totiž dva české týmy dostaly do jarní části Evropských pohárů. Letos se to povedlo Spartě a Viktorii Plzeň.

Kromě toho, že si každý klub polepšil o šedesát milionů korun, tak se díky jejich výsledkům zlepšuje i český koeficient. A Sparta s Plzní mají solidní šanci vylepšit maximum ze sezony 2003/04. Stačí jim dvakrát vyhrát a přidat jednu remízu. Tak uvidíme.

Zklamání florbalistů a házenkářů

Po dlouhé době se na evropských šampionátech v házené představili letos české ženy i muži. Házenkářky totiž čekaly na velkou akci osm let a do Srbska odjížděly bez větších ambicí. Dokonce se čekalo, že dostanou třikrát nášup a pojedou po základní skupině domů.

Jenže to se nestalo. Tým trenéra Bašného sice vyhrál pouze jednou ale dokázal postoupit, A hlavně kromě Švédek potrápil v zápasech družstva z evropské a vlastně i světové špičky, třeba olympijské vítězky a mistryně světa Norky.

To muži chtěli vylepšit také v Srbsku 8. místo z minulého evropského šampionátu, nakonec si ale tým kolem superhvězdy Filipa Jíchy sbalil kufry už po základní skupině. A to je velké zklamání.

Dalším takovým je výkon florbalistů na světovém šampionátu. Ti jeli do Švýcarska pro historický úspěch a odjeli s historickým neúspěchem. Své špatné výkony podtrhli konečnou 7. příčkou. Nutno říct, že sami hodně zpytovali svědomí a následně přiznali, že do se do Curychu vypravili už "jako mistři světa".

ZPĚT NA ROK VE SPORTU 2012

Mirko Vasić, Štěpán Pokorný, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme