Squashista Koukal skládá tým sportovních celebrit

Pokud se ve sportu alespoň trochu vyznáte, jména jako Ondřej Synek, Tomáš Kraus, Lukáš Dlouhý nebo Lukáš Pešek vám velice pravděpodobně něco říkají. Ale ani jeden z nich se vám nevybaví v souvislosti se sqashem a už vůbec vás zřejmě nenapadne, že toto jsou pravděpodobní čeští sqashoví mistři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světová jednička ve squashi Gregory Gaultier se představil v Praze

Světová jednička ve squashi Gregory Gaultier se představil v Praze | Foto: Kamil Rodinger

Ne snad, že by skifař Ondřej Synek zanevřel před nadcházejícím světovým šampionátem na vesla, vzal raketu a bojoval o český squashový titul. Ale je dost dobře možné, že po skončení sezóny stejně bude jeho majitelem.

„Vtip je v tom, že oni jednou nastoupí, a když vyhrají, tak se stanou regulérními mistry republiky," poodkrývá tentokrát squashista - specialista Jan Koukal, jak že se to celé může přihodit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Squashista Koukal skládá tým celebrit

Právě Koukal je ten, kdo s cílem zahrát si na mistrovství Evropy klubů založil klub vlastní, a na soupisku napsal také vrcholové sportovce, jejichž výdělečným náčiním není zrovna squashová raketa.

Opory budou ale tvořit často jedni z nejlepších evropských profesionálních squashistů. „Dostat sem zahraniční hráče nebylo zase tak těžké. Bylo s tím dost práce okolo, ale tohle bylo to nejmenší, protože jsou to všichni moji kamarádi. Mám s nimi nadstandartní vztahy, takže byla jen otázka domluvy, abychom našli vyhovující termín," vysvětlil Koukal.

Chtějí i titul mistrů Evropy

Jenže nejprve se musí jeho tým prokousat českou extraligou. „Podle soupisky jsme určitě velcí favorité na vítězství a cokoli jiného by bylo velké zklamání," přiznává Koukal, který si takovéto zklamání nechce moc připustit hlavně proto, že na šampionátu v Belfastu by jeho tým nemusel být úplně bez šancí .

„Bude záležet, jestli v tu dobu nebude nějaký velký turnaj, protože to by ti nejlepší hráči nemohli startovat. Máme smělé plány a semifinále je takové minimum, co bychom chtěli. A vyhrát finále, to by bylo super. Nemyslím si, že by to bylo nereálné," patrně naznačuje, jak vysoko pomýšlí na nejvyšší úrovni, kde už by tým asi hrál bez osobností.

I když jedna velká by přeci jen mohla nastoupit, a sice světová pokerová legenda, Dán Gus Hansen.

„On je squashový fanatik. Z těch hráčů - nehráčů hraje asi nejlíp. Když byl profesionální pokerový turnaj v Bratislavě, tak mě pozvali, a já jsem si s ním zahrál. Od té doby jsme v kontaktu. Tenhle nápad se mu líbil a je do toho hodně zapálený. Akorát má teď utržený meniskus, takže nastoupí až v březnu," tuší Koukal, že důvěra ve sportovní talent Guse Hansena by mohla být jeho tajným esem v rukávu.

Martin Hlucháň, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme