Stadion je obrovský, poznaly na Copacabaně Sluková s Hermannovou. Diváci budou proti nim

Na pláži Copacabana v Riu de Janeiru vyrostl obrovský stadion pro olympijský turnaj v beachvolejbalu. Na centrální dvorec, kde se budou hrát všechny zápasy, se vejde přes dvanáct tisíc diváků. Dva dny před startem soutěže se areál stále ještě dokončuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Hermannová a Markéta Sluková | Foto: Petr Kadeřábek

„Je to okouzlující stát na tomhle písku a kolem sebe vidět tribuny. Bude to úžasný zážitek, až se to naplní. Navíc mi přijde, že kurt je za zadními čarami blízko divákům, takže myslím, že atmosféra nás hráče úplně pohltí, strašně se na to těším,“ září Markéta Sluková při prohlídce kurtu.

Zatímco pro blondýnku půjde už o druhé olympijské hry, druhá hráčka z páru se zúčastní sportovního svátku poprvé. I proto vypadala Barbora Hermannová po prohlídce kurtu až vystrašeně. „Wow,“ byla její první reakce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Barbora Hermannovou a Markétu Slukovou doprovázel při prohlídce kurtu reportér ČRo Petr Kadeřábek

„Je to fakt obrovský stadion. Určitě jsem nikdy nestála na větším. Bude to do posledního místa vyprodané a ještě bude většina z nich proti nám, protože hrajeme proti Brazilkám. Ta představa je děsivá i vzrušující,“ říká mladší z českého páru.

„Už teď mi stojí chlupy na ruce a až tu budou lidi, bude to opravdu masakr,“ vyhlíží vstup do turnaje Hermannová.

Dva dny před prvním zápasem českého páru se na Copacabaně ještě pracovalo. Beachvolejbalistky ale při prohlídce poznaly, co jim bude na kurtu komplikovat hru – vítr.

Online rozhovor: olympiáda v Riu na vlastní kůži. Na co si dát pozor, odpoví reportér Koubek

Číst článek

„Říká se, že vítr smazává rozdíly. Když se přidají všechny faktory kolem, že je to olympiáda, budou tu fanoušci, přenáší to média… Může přijít ještě víc nervozity, takže když se přidá vítr, může to být těžké. Ale doufám, že moc foukat nebude a lidé se budou mít na co koukat,“ věří Markéta Sluková.

Český pár vstoupí do turnaje na Copacabaně ve v sobotu 20 hodin a 30 minut českého času. Soupeřkami Markéty Slukové s Barborou Hermannovou budou domácí Ágatha Bednarczuková a Bárbara Seixasová.

Barboře Hermannové vstávaly chlupy na rukou | Foto: Petr Kadeřábek

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme