Štafeta českých bikerů s Jaroslavem Kulhavým byla na MS diskvalifikována

Biker Jaroslav Kulhavý má za sebou první velký závod, do kterého startoval jako olympijský šampión. A nedá se říci, že by z něj mohl mít radost. Pravda, na posledním úseku české štafety na mistrovství světa se nezranil, dojel v pořádku, uvolněný, ale také bez výsledku. Nedokázali si totiž s Martinem Stoškem předat a celý tým byl diskvalifikovaný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Kulhavý si dojel pro olympijské zlato | Zdroj: ČTK

„Kluci si plácli úplně na konci zóny a rozhodčí nám to neuznal,“ tato zásadní věta se ozvala z týmové vysílačky krátce poté, co na trať vyrazil olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý. A bylo jasné, že jinak než diskvalifikací to neskončí a Jaroslav Kulhavý si jede už jen tréninkově. Junior Martin Stošek popsal klíčový moment takto.

„Asi jsem ho netrefil, prostě jsem myslel, že stejně pojede dál a udělá jakože nic a on přijel a plácli jsme si až tady vzadu,“ říkal těsně po inkriminovaném momentu junior Stošek.

Přehrát

00:00 / 00:00

S českými reprezentanty mluvil po závodě Tomáš Kohout

„Možná kdybych jel a dělal, jakože jsme si plácli, tak by to šlo, ale já jsem ten pocit neměl a zkoušel jsem to tady zachránit, ale bylo to až za tou zónou, kde byl i rozhodčí. Takže jsem jel s tím, že by to stejně nedalo, ale musím říct, že do třetího místa by to stejně nebylo,“ doplnil juniora Stoška olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý.

Byl relativně v klidu, zatímco osmnáctiletý mladík, který se netrefil do šampiónovy ruky se proklínal. „Jestli to kvůli tomuhle špatně dopadne, tak budu opravdu naštvaný, protože zkazit to všem těmhle dobrým závodníkům, se kterými jsem jel, tak to bude hodně špatné,“ litoval Martin Stošek, že se i Ondřej Cink a Kateřina Nash snažili zbytečně.

Jaroslav Kulhavý ho mu ale rozhodně nic nevyčítal. „Řekl jsem mu, že mě osobně to nevadí. Nevím, jak ostatním, ale stane se to,“ utěšoval Jaroslav Kulhavý Martina Stoška. Bylo mu jasné, že i kdyby jel svůj poslední úsek naplno, byla by z toho přinejlepším repríza čtvrtého místa, přičemž se počítají jenom medaile.

„Navíc já jsem nikdy ty štafety nebral nějak důležitě, takže vždy to bylo spíš takové rozjetí před tím hlavním závodem. Letos mám problém s tím, že vyšly ve špatný den a absolutně mně to nezapadlo do tréninku. Takže uvidím a doufám, že to se mnou nic neudělá,“ říká Kulhavý.

Kulhavý si užil ovace

Ale aspoň si mohl Jaroslav Kulhavý poprvé při velkém závodě užít ovace pro olympijského šampióna. „Je to samozřejmě příjemné, všichni mi gratulují a je vidět, jak je olympiáda prestižní závod, takže jsem rád, že jsem vyhrál a do té soboty jdu s tím, že to pro mě může být bonus,“ věří olympijský šampión.

I na ten bonusový závod, rozumějte mistrovství světa, se Jaroslav Kulhavý připravoval. Oslavy olympijského zlata přerušil, trénoval na kole, shazoval po stravovacích prohřešcích na závodní váhu a v sobotu by mohl obhájit duhový dres šampióna.

Tomáš Kohout, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme