Stáj McLaren ovládla Velkou cenu Turecka

Triumfem týmu McLaren skončila Velká cena Turecka vozů formule 1. Pro vítězství si dojel Brit Lewis Hamilton před svým krajanem a stájovým kolegou Jensonem Buttonem. Třetí místo patří jezdci stáje Red Bull Australanu Marku Webberovi, který stále vede celkové pořadí mistrovství světa. Piloti Red Bullu Webber a Sebastian Vettel se sami připravili o vítězství, když se vzájemně srazili v momentě, kdy byli na prvních dvou místech.

Vítěz kvalifikace Webber vedl od startu až do 40. kola. V ten moment ale dosud druhý Němec Vettel najel do svého týmového kolegy a došlo ke kolizi. Německý pilot podle opakovaných záběrů neudržel stopu a bokem narazil do Webbera. Ten klesl na třetí místo za Hamiltona a Buttona, navíc musel do boxů pro přední spoiler. Vettel měl poškozené kolo a závod pro něj skončil.

O první místo bojovali Britové Hamilton a Button, kteří si na chvíli vyměnili pozice. Od vedení McLarenu dostali jednoznačný pokyn vyvarovat se jakéhokoli incidentu a Lewis Hamilton si dojel pro dvanáctý trimuf v kariéře.

Výsledky Velké ceny Turecka v Istanbulu:

1. Hamilton 1:28:47,620, 2. Button (oba Brit./McLaren) -2,645, 3. Webber (Austr./Red Bull) -24,285, 4. M. Schumacher -31,110, 5. Rosberg (oba Něm./Mercedes) -32,266, 6. Kubica (Pol./Renault) -32,824, 7. Massa (Braz./Ferrari) -36,635, 8. Alonso (Šp./Ferrari) -46,544, 9. Sutil (Něm./Force India) -49,029, 10. Kobajaši (Jap./BMW Sauber) -1:05,650

Průběžné pořadí MS (po 7 z 19 závodů): 1. Webber 93 b., 2. Button 88, 3. Hamilton 84, 4. Alonso 79, 5. Vettel (Něm./Red Bull) 78, 6. Kubica 67, 7. Massa 67, 8. Rosberg 66, 9. M. Schumacher 34, 10. Sutil 22

Pohár konstruktérů: 1. McLaren 172 b., 2. Red Bull 171, 3. Ferrari 146, 4. Mercedes 100, 5. Renault 73, 6. Force India 32, 7. Williams 8, 8. Toro Rosso 4, 9. Sauber 1