Startuje extraliga házenkářů

Obhájci domácího titulu házenkáři Karviné otevřeli vítězství v předehrávce prvního kola Zubr extraligy nad Přerovem novou sezónu. Jaká bude letošní Zubr extraliga? Vyrovnaná! Na tom se shodují zástupci všech dvanácti týmů. A také atraktivní, vždyť se do ní vrací hned několik hráčů, kteří mají spoustu zkušeností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

logo házená | Foto: Svaz házené

Asi největší osobnost bude oblékat dres Lovosic, kam se vrací dlouholetý reprezentant Ladislav Šuma, brankář Josef Kučerka přichází do Hranic, z Francie se vrací do Plzně další bývalý reprezentant Tomáš Bokr. Dukla Praha získala na místo Václava Vraného z německého Coburgu Kamila Piskače.

"Já myslím, že finanční krize zamíchala trošičku i házenou. V zahraničí jsou ty zprávy celkem jasné. Je tam spousta volných hráčů v první i ve druhé lize. To znamená, že se to přenáší i do těch nižších soutěží. Ty hráči se na sklonku kariéry vracejí. Dnes to dokladuje, čtyři podle mého velmi kvalitní hráči, ať je to Kučerka v brance, ať je to Šuma, ať je to Bokr. To jsou všechno zkušení hráči, kteří něco dokázali a v každém týmu je takový zkušený hráč vítaný. Nebude už tak fyzicky zdatný, ale ta zkušenost ta tam bude znát."

Přehrát

00:00 / 00:00

Začíná extraliga házenkářů

říká trenér Dukly Praha Pavel Pauza, tedy jednoho ze spolu favoritů celé extraligy. Jeho svěřenci však nebudou mít úvod soutěže vůbec jednoduchý. Vedle bojů na domácích palubovkách budou zápolit i v poháru EHF

" To září je neskutečně nabité. Je tam spousta zápasů a může se stát, že po září budeme chodit z hlavou nahoře jak se nám všechno podařilo, nebo mít hlavy skloněné co jsme udělali špatně. Tak to ve sportu chodí a my jsme připraveni na obě varianty."

Ve vyrovnané soutěži by měla vedle Dukly hrát prim zejména obhájci titulu z Karviné a také tým Zubří.

"Chci abychom o ty příčky nejvyšší bojovali my a to kdo bude hrát dole to nechám na momentální výkonnosti, protože dělat podobné= prognózy před startem soutěže je dost ošidné."

říká kouč Zubří Jiří Kekrt, který si ale jednu prognózu přeci jen dovolí. I on totiž věří, že letošní liga bude kvalitnější té loňské

"určitě pokud přicházejí takový hráči jako Kučerka, Piskač a tak ke zlepšení by mělo dojít. Je to hlavně v tom, že liga je v poslední době velice mladá a ti zkušení hráči by mohli předat spoustu zkušeností."

Zajímavé bude také sledovat výkony černého koně soutěže Cementu Hranice. Tam totiž došlo k největší obměně hráčského kádru kouče Jana Hegara

"Náš tým je v letošní sezóně prakticky úplně nový. Prakticky se spojek z loňska zůstal jenom Runa a pokud hovoříme o tom, že házenou tvoří hlavně spojkový hráči, tak je to o tom, že ten tým se tvoří vlastně úplně od znovu. My nějakou představu samozřejmě máme, ale jak se bude herně vyvíjet poznáme až během podzimu. V každém případě bychom chtěli ale postoupit do play off a v play off postoupit ještě dále."

Play off je ale ještě hodně daleko. Zubr extraliga má před sebou teprve první z dvaadvaceti kol základní části

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme