Startuje milionový souboj o mistra světa v šachu

Když vám položíme otázku, kolik znáte sportovních milionářů z Indie a Izraele, možná se nad odpovědí pořádně zapotíte. Důvody jsou dva. Jednak ne všichni souhlasí s názorem, že šachy patří mezi sportovní disciplíny, a navíc povědomí o šachistech světové úrovně není u nás zase tak velké. Změnit by to ale mohl už dnes začínající boj o nového mistra světa v šachu. V něm se indickému obhájci Ánandovi postaví Izraelec Gelfand.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šachy | Foto: Fotobanka stock.xchng

Nadcházející maraton dvanácti duelů, které mohou vyústit případným tiebreakem až 30. května, hostí moskevská Treťjakovská galerie. V ruské metropoli se podobný souboj koná po dlouhých 27 letech od památného duelu mezi Karpovem a Kasparovem.

Ve hře bude nejen ceněný titul, ale i hodně zajímavá finanční odměna. Vítěz duelu dostane 60 % z celkové dotace dvou a půl milionu amerických dolarů. Tedy v přepočtu něco málo přes 28 milionů korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Treťjakovská galerie v Moskvě hostí mistrovství světa v šachu, ve hře jsou miliony

A to přesně za maximálně třináct dní šachové dřiny. Pokud tedy přemýšlíte, na jaký sport dát své dítě, zbystřete. Zajímavý příjem zaručen, nebezpečí úrazu minimální.

Začít se svými ratolestmi můžete třeba tím, že budete pečlivě sledovat nadcházející souboj mezi Ánandem a Gelfantem.

Favoritem v něm bude rozhodně indický šachista, který je jedním z pouhých pěti velmistrů historie, kteří kdy v koeficientu výkonnosti mentálních sportů ELO překonali hranici 2800 bodů. Chytří jako Ánand zkrátka vědí, jaký sport si vybrat.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme