Stejně jako minule chtějí volejbalistky na ME do osmifinále. Nebo ještě dál

Cesta letadlem do Amsterdamu trvá z Prahy něco málo přes hodinu. Stejný čas zabere i jízda autobusem z hlavního města Nizozemska do Eindhovenu. Takovou trasu za sebou mají české volejbalistky, které se přesunuly do dějiště evropského šampionátu. Tým v čele s Anetou Havlíčkovou chce minimálně navázat na minulou účast v osmifinále.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aneta Havlíčková při tréninku volejbalové reprezentace

Aneta Havlíčková při tréninku volejbalové reprezentace | Foto: David Kubíček

Před dvěma lety to byl velice smutný konec. Češky obsadily druhé místo v základní skupině a v prvním kole play-off narazily na hratelné Francouzky.

Po dvou jasně vyhraných setech, druhý skončil výsledkem 25:9, už nikdo nepochyboval o tom, že tým italského kouče Carla Parisiho postoupí mezi nejlepší osmičku turnaje. Jenže se tak nestalo. Zápas se maximálně zdramatizoval a skončil v tie-breaku 18:20 z pohledu české reprezentace.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po basketbalistech a před volejbalisty se pokusí dosáhnout co nejlepšího výsledku na ME ženská volejbalová reprezentace. Více Štěpán Pokorný

Sice uplynulo přes 24 měsíců, hráčky odehrály nespočet zápasů, ale tento v jejich hlavách stále je, což přiznává i dlouholetá opora týmu Aneta Havlíčková.

„Nezapomněly jsme na to, ale nemůžeme se tím nějak stresovat. Prostě jsme už neměly síly, protože skupina byla těžká a bohužel to tak dopadlo. Letos se pokusíme to napravit,“ říká univerzálka, na kterou se nejen v reprezentačních zápasech, ale i v zápasech ázerbájdžánského Lokomotivu Baku hodně spoléhá.

Někdy je to ovšem velký nápor jak na tělo, tak na psychiku, což se projevilo i po zmiňovaném osmifinálovém zápase ve švýcarském Curychu, kdy měla nejen Aneta Havlíčková slzy v očích.

Týmu pomůže smečařka Havelková

Letošní tým je ovšem trošku jiný - hlavní rozdíl je v tom, že Aneta Havlíčková už nebude na vypjaté koncovky a rozhodující míče sama. Oproti roku 2013 totiž na Evropu, kterou letos společně pořádá Nizozemsko a Belgie, odjela i smečařka Helena Havelková, což je pro tým velká pomoc.

„Na hřišti je každý důležitý. Potřebuju k sobě i ostatní hráčky, nestojí to jenom na mně. Holky na mě spoléhají, ale je to stejné, jako já spoléhám na ně. Musíme hrát jako jeden tým a opory tam jsou. Na minulé Evropě nebyla Helča, teď tam je a síly se nějak rozloží do týmu, takže to nebude jenom na mně,“ dodává Aneta Havlíčková.

Se svými spoluhráčkami vstoupí do turnaje v sobotu zápasem skupiny D proti Rumunsku, pak následují utkání se Srbskem a Německem. Přímé přenosy vysílá internetový stream Český rozhlas Sport a aktuální vstupy uslyšíte na Radiožurnálu.

Štěpán Pokorný, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme