Štěpánka Hilgertová je opět v reprezentaci

Vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová nebude ani letos chybět v reprezentaci. Jistotu získala vítězstvím v třetím nominačním závodě v pražské Troji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štěpánka Hilgertová v Londýně | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

„V posledních čtyřech, pěti letech to vnímám skoro stejně složité,“ usmívala se v cíli Štěpánka Hilgertová. „Letos jsme sice na rozdíl od loňského místa bojovaly o tři místa, ale také je šest reálných adeptek. Uvědomovala jsem si, že i když jsem měla dobrý pocit, tak tu chybu jsem mohla udělat zrovna já.“

„Tohle pro mě byla priorita, aby pro mě neskončila sezóna. Jestli to bude na mistrovství světa se ukáže v příštích závodech, ale já doufám, že bude, protože je to vrchol sezóny. Ale i mistrovství Evropy a Světové poháry pro mě hodně znamenají a když člověk přes zimu něco dělá, tak to chce prodat,“ připomíná Hilgertová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Štěpánku Hilgertovou zastavil do dojezdu Jan Suchan

Vítězce olympijských her v Atlantě a Sydney už je pětačtyřicet let, ale minulý rok zvládla vybojovat na Hrách v Londýně 4. místo a také v nové sezóně chce jezdit co nejlepší umístění. “Ráda bych jezdila do desítky, ale je mi jasné, že to nepůjde, protože bych tu z fleku vyjmenovala 15 holek, které na to mají. Generace závodnic starších 24 let je hodně silná a oproti mně má trochu větší šmrnc v jízdách,“ sympaticky dodává Hilgertová.

„Obecně platí, že bych se chtěla objevovat ve finálových jízdách, a tam už se může stát leccos. I ta medaile,“ dodává s úsměvem.

Martin Charvát, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme